Videti jedan post
Star 19.02.2016, 18:24   #15
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

za dobos to sto kazes istina, malo je tanji kad je mono, ali sam bubanj mozes mnogo vise da namuljiis kad je odvojen na zaseban kanal, a da to ne utice na ostale elemente u mixu, pa se taman to kompenzuje...a za master volume, da ti kazem, morao sam dobro da zagrejem stolicu da iznivelisem sve ritmove jednako, sa istim bubnjem, bass gitarom, da nema odudaranja kad prelazis iz ritma u ritam, i onda veruj da master i ne pipnem u toku svirke...samo balance klizac za jacinu celog ritma,i ovamo jos jedan klizac za jacinu desne ruke, i volume i ne pipam uopste...inace balance ne drzim nikad do kraja pojacan, upravo zbog toga, da nekad ako zafali malo jacine nekom ritmu tu mogu da ga pojacam koliko treba,a da ne moram da mrckam master..,inace out 1 i 2 izlazi su dosta jaci signalom, od L i R tako da ti jacine nikad nece zafaliti, da bi morao mnoigo da cackas master....sve zavrsava balance klizac....nznm meni jednostavno mnogo bolje radi ceo aranzer kada je ovako odvojen, prosto se sve cuje....nista ne gusi jedno drugo, nije zvucna slika tako uska, kao kad ide sve na L i R... isto tako ako fali srednjaka pa moras malo da ih dodas, bilo max audio ili na mixeru, dobos moze da pocne da prsti malo, a i hi hatovi..ovamo ti je odvojen bubanj, pa mozes samo kontrama da podignes malo srednjake da popune sliku, a da im ne dizes visoke, da ne bi one pocele da prste, a s druge strane bubanj namunjis basom kolko treba, a da to istovremeno ne utice na bass gitaru, da ona ne smuti sve u jednu veliku papazjaniju, kao sto obicno bude, kad sve ide na jedan stereo kanal....ja bi bio najzadovoljniji kad bi imalo 6 nezavisnih kanala..da odvojim nezavisno nogu i dobos kroz zasebne kanale, posebno hh na jedan, na jedan bass gitaru,, na jedan acc, i na jedan solo boje...tad bi ga namuljio do neprepoznatljivosti....mislim da i ti imas presonusa kao ja....probaj da odvojis kick, na jedan kanal, na jedan dobos a na treci bass gitaru, pa ih provuci kroz presonusove presete za te konretne instrumente, da vidis rezultate..imas fabricke presete za dobos, za kick, za bass, za gitare....ucinak je vrlo zanimljiv, iako su ti preseti pravljeni za zive instrumente, vrlo zanimljivo deluju na aranzer...pozz
Milan$ je offline   Reply With Quote