Tema: Verse Audio
Videti jedan post
Star 19.08.2011, 11:54   #1
Burli
Ovaj baš voli da kuca
 
Burli's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.12.2007
Postovi: 364
Downloads: 57
Uploads: 0
Rekao HVALA: 19
Zahvalili mu 22 puta u 19 Postova
Burli befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard Verse Audio

Skoro 2 mjeseca smo ponosni vlasnici Verse Audio D Sider sistema koji se sastoji od 2 satelita sa 12'' i bas bina 15'', ukupne aktivne snage 4kw(sateliti po 1000W i 131dB dok je bas 2000W i 131dB).
Bolji i ozbiljniji zvuk nikada nismo imali, a za ovih 15-ak godina smo radili na dosta dobre opreme!
Svadbu od 500-tinjak ljudi smo ozvučili bez problema, svirke na otvorenom pred par stotina ljudi takođe!
Sistem staje u gepek karavana jer su sateliti teško "čak" 20kg dok je bas čitavih 32kg, što praktično znači da jedan čovjek može bez problema sve postaviti.
Što je meni mnogo bitno odlično radi i na maloj snazi, sateliti bez problema mogu odraditi neku manju svirku, basa(kada se uključe) ima sasvim dovoljno.
Inače ova D Sider serija ima mogućnost povezivanja na računar i to svakog posebno zvučnika gdje se može napraviti sopstveni set, tj. "ispleglati" ton...

Inače fabrika preporučuje uz 12'' da ide 18'' bas, ali mi smo uzeli ovu varijantu jer nam je takva kombinacija iskrsla, a 18'' bas je teži za 13kg, mada mogu tek da zamislim kako on radi...
Želja mi je bila da Verse uporedim sa KV2, ali kolega koji ga posjeduje ima probleme sa bas binom tako da za sad ništa od poređenja, ali mislim da KV2(sistem od dvije 8'' i duple 12'') nema tu šta da traži, a pri tome košta više...

Za sve koji žele da čuju i vide Verse poziv je otvoren, a samo ću Vam reći da smo sinoć uz njega stavljali RCF ART500a i ART300a i tu se tek čula ogromna razlika, naravno možete pretpostaviti u čiju korist...
__________________
Ibro nije htio para, Ibro će vazda bit' fukara,-neki odmah počeše da blate Ibrin lik, al' samo prava raja je znala u čemu je trik: Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je "defakto" umjetnik! Svaćaš???
Burli je offline   Reply With Quote