Videti jedan post
Star 21.11.2012, 20:15   #8
Narodnjak300
Ovaj baš voli da kuca
 
Narodnjak300's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.12.2008
Mjesto: Bor-Timocka kajina
Postovi: 450
Downloads: 2385
Uploads: 42
Rekao HVALA: 35
Zahvalili mu 52 puta u 51 Postova
Instrumenti: nemam vise instrument
Interesi: Pecanje
Narodnjak300 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Sa pravom cu dozvoliti sebi da sada budem bezobrazan ali najvise sto mrzim u zivotu su DJ-evi i "midi muzicari" koji u 99.9 posto slucajeva zaradjuju i zive od toga sto rade i ljudi ih dozivljavaju kao izvodjace/umetnike/artist kako god. Razmisljao sam dugo i dosao do zakljucka da je formula da neko postane DJ ili midi-muzicar sledeca:
1. Nemas talenta
2. Istinski volis muziku i uzivas u istoj
3. Voleo bi da se bavis DJ-ingom zato sto je to cool i laka para se uzme
4. Nisi svestan da nemas trunku talenta ili osecaja za muziku/ton/ritam
5. (vrlo bitna stvar koju 99 posto ovih ljudi poseduje prirodno) a to je snalazljivost pracena uz veliku dozu prepotentnosti.

Pravi je bezobrazluk da dozvolis sebi da radis nesto za sta nisi stvoren a da pritom ne znas taj posao, pa probaj da radis kao elektricar ako ne znas oko struje...

Inace nisu ti ljudi krivi na kraju krajeva, vec oni koji ih pustaju da se bave time . Takodje su krivi i ljudi koji ih slusaju i ne smeta im da takvi ljudi budu na sceni .
Da se vratim na te DJ-eve ima stvarno kvalitetnih dj-eva i to je jedna velika kultura u mnogim zemljama i umece koje nema ipak svaki covek, trebas smisliti svoj set da osetis koju pesmu bi trebalo da pustis publici, da imas osecaja za ritam. Kod nas je prica naravno uvek dugacija a opet se svodi na kvantitet vs. kvalitet. Mnogo veliki broj Dj-eva koji su dno dna i sramote profesiju za recimo kod mene gde ja zivim za 10-15 evra po veceri. Ali nekako se ne osecam toliko lose kad vidim nekog loseg dj-a, problem su fajlasi koji mi se gade, gade mi se!
__________________
Donosim vam pune ruke štimunga!
Narodnjak300 je offline   Reply With Quote