Videti jedan post
Star 30.05.2014, 00:29   #29
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od neshatomic Pokaži Post
Mislim da si ti promasio mesto ,ovde je tema jedna i cilj je pomoci drugarima u izboru ozvucenja i opreme ,a u tvojim postovima kao i ovom zadnjem samo vidim hvale i pricanja u prazno ako mene pitas.

A to da li si pametan ili nisi ,ili ja ili bilo ko drugi uopste odve nije vazno,ovde smo zbog nekih drugih razloga .

Sto se tice preseta naravno da su preseti univerzalni ,ali ocigledano ti nisi imao prilike da se sretnes sa takvim stvarima.
Cist primer Crown pojacala I tech 4000 npr u njima imas presete za svaku JBL kutiju .Recimo imas dva basa JBL srx 728 dva satelita srx 725 i dva snagasa I tech 4000,u jedan crown ucitas preset za SRX 728 u drugi crown ucitas preset za kutije srx 725 i to je kraj price!U presetima imas sve ustelovano od crossovera , PEQ , EQ , limiter ,itd itd ...I to kad ukljucis to radi idealno.Ako mislis da u svakom presetu i u procesoru imas za iste kutije stelovanje za narodnu muziku , ovu ili onu grdno se varas ! Sta ti mislis kupis L acoustics sistem od 50000ev sa originalnim procesorskim LA8 pojacalima koja u sebi imaju sve fabricke presete i unutra ces da ukljucis preset za starogragsku, izvornu, stariju narodnu ili pinkovsku folk muziku???Nema toga druze ,zna se u svakom sistemu ,bas u 90% slucajeva radi do 80hz od 80hz svira satelit i gotovo,to je master sekcija i tu nema diranja ! A stelovnje svakog instrumenta i to sto ti pricas se vrsi iskljucivo po kanalu mixera.


Nebih voleo da ova tema ode u pogresnom smeru.Dali smo neke savete neka Vane proceni sta mu je najbolje pa posle duzeg perioda koriscenja vreme ce pokazati ko je bio u pravu.
Naravno da se nisam sreo sa mnogo toga i ne pravim se pametan uopšte, uostalom, to sam i napisao da nisam ni svestan koliko ne znam.
A to što se hvalim ili ne hvalim, jednostavno sam ponosan na neke stvari koje sam uradio i naučio u životu, što bih poželeo svakome da iskusi, a kome to smeta, verovatno ima problema sa svojom sujetom i sa takvima je greh gubiti vreme u raspravi.

Toliko opreme ima danas da je teško sa svime se sresti i biti upoznat i to je normalno. To što si ti video i navodno skontao kako radi (po principu uključi preset i ne diraj ništa, sve je to već podešeno), tu i ne treba neka pamet.
Ovo prepucavanje ne ide nigde, jer sutra ja mogu da odem do posla i da uslikam sve od opreme što koristim, da ti pustim slike na mail i da mi ti posle objasniš kako to treba podesiti. Kladim se da više od pola tih stvari ti nisi ni video i verovatno nikad i nećeš, ali čemu to? Meni ovde nije cilj da nekome dokazujem koliko ja znam, a koliko taj drugi ne zna, a očigledno tvoji postovi liče na to. Druže, ti nastavi dalje sam da prosipaš svoje znanje, ako te to čini srećnim i ponosnim. Dokazuj ti kome hoćeš svoje teorije koje su ljudi izmislili mnogo i pre mene i pre tebe.

Nadam se da smo čoveku koliko-toliko pomogli i on nije ni sa čim zaslužio da se u njegovom postu vode ovakve rasprave.

Što se tiče mene, ovde sam završio sa pisanjem.
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote