Videti jedan post
Star 30.05.2014, 00:07   #26
neshatomic
Vredan član društva
 
neshatomic's Avatar
 
Registrovan/a dana: 19.06.2009
Postovi: 277
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 67 puta u 41 Postova
Instrumenti: Acoustic Line Seeburg , JBL SRX , Dynacord Variline , Dynacord MAdras , DANLEY sound labs
Interesi: sport,moto sport,sound & light
neshatomic befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Mislim da si ti promasio mesto ,ovde je tema jedna i cilj je pomoci drugarima u izboru ozvucenja i opreme ,a u tvojim postovima kao i ovom zadnjem samo vidim hvale i pricanja u prazno ako mene pitas.

A to da li si pametan ili nisi ,ili ja ili bilo ko drugi uopste odve nije vazno,ovde smo zbog nekih drugih razloga .

Sto se tice preseta naravno da su preseti univerzalni ,ali ocigledano ti nisi imao prilike da se sretnes sa takvim stvarima.
Cist primer Crown pojacala I tech 4000 npr u njima imas presete za svaku JBL kutiju .Recimo imas dva basa JBL srx 728 ,dva satelita srx 725 i dva snagasa I tech 4000,u jedan crown ucitas preset za basove SRX 728 u drugi crown ucitas preset za kutije srx 725 i to je kraj price!U presetima imas sve ustelovano od crossovera , PEQ , EQ , limiter ,itd itd ...I to kad ukljucis to radi idealno.Ako mislis da u svakom presetu i u procesoru imas za iste kutije stelovanje za narodnu muziku , ovu ili onu grdno se varas ! Sta ti mislis kupis L acoustics sistem od 50000ev sa originalnim procesorskim LA8 pojacalima koja u sebi imaju sve fabricke presete i unutra ces da ukljucis preset za starogragsku, izvornu, stariju narodnu ili pinkovsku folk muziku???Nema toga druze ,zna se u svakom sistemu ,bas u 90% slucajeva radi do 80hz od 80hz svira satelit i gotovo,to je master sekcija i tu nema diranja ! A stelovnje svakog instrumenta i to sto ti pricas se vrsi iskljucivo po kanalu mixera.


Nebih voleo da ova tema ode u pogresnom smeru.Dali smo neke savete neka Vane proceni sta mu je najbolje pa posle duzeg perioda koriscenja vreme ce pokazati ko je bio u pravu.

Vane :

Sto se tice mojih M pro basova ,nadam se da me nisi shvatio pogresno ,ja njih ne prodajem niti planiram ikad da ih prodajem ,ponudio sam ti samo da probas a ne da kupis ,cisto da vidis o cemu se radi i kako bi ti sistem radio sa basovima tog tipa.
Sto se tice tog EV ZXA1 ,ti basovi nece moci da pokriju tvoje 4 zx3 ,ali sa obzirom koje svirke radis i da ti to treba samo da ti malo doda basa moguce je da ce ti to zavrsiti posao ,najbolje idi probaj pa ces videti.
pozz

Promijenjeno od neshatomic (30.05.2014 u 00:15 sati)
neshatomic je offline   Reply With Quote