Videti jedan post
Star 09.05.2016, 01:48   #68
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Problemi s konekcijom x-air se uglavnom spominju kada se box nalazi na stage, a tablet negdje u sredini sale. To je ono kada imaš tonmajstora. Ako se radi o bandu, i tablet je na bini gdje se nalazi i box, mislim da probleme s konecijom nećeš imati. Govorim to iz osobnog iskustva, kod mene je tablet metar dva od boxa.
Koristim ga 5-6 mjeseci i imao sam samo na jednom problem pucanja veze. Googlajući sam to riješio veoma jednostavno. Postoje aplikacije koje provjeravaju kanale na kojima rade mobilne veze, kod svakog lokala je to drugačije. Ja napravim test u lokalu i onda se mixerom spajam na onom kanalu koji nije zauzet. Nikada nisam više iamo problema.
Ako ti je baš tolika panika zbog toga, jedan router je jeftino, jednostavno i veoma pouzadno rješenja tako da to ne bi trebao biti kamen spoticanja.

Druga je stvar konačni odabir, ipak bi trebao testirati više različitih modela da doneseš sud što ti više odgovara. Prednost x aira je i u tome što možeš koristiti sve operativne sustave, dakle i jeftini tablet s androidom rješava posao bez problema. Kod ostalih brendova nije takva situacija pa računaj na veći trošak za iPad ili win platformu. Kod A&H je aplikacija vezana uz browser, to mi se nekako ne sviđa.

I konačno, ako trebaš samo 8 kanala i ako ti je buđet nizak, onda je defintivo Xair 12 najbolja opcija. Ako si spreman izdvojiti dva ili tri puta više novaca, onda su sve opcije u igri i teško da ćeš dobiti dobar savjet na bilo kojem forumu.
casper je offline   Reply With Quote