Tema: boje za fm8
Videti jedan post
Star 16.03.2011, 09:35   #6
yamahapassion
Moderator
 
yamahapassion's Avatar
 
Registrovan/a dana: 13.07.2008
Postovi: 1.307
Downloads: 4835
Uploads: 19
Rekao HVALA: 25
Zahvalili mu 133 puta u 121 Postova
Instrumenti: Korg PA 4X 61
Interesi: muzika
yamahapassion befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

FM8 je mnogo mnogo kompleksniji program od bilo koje DX masine, i ko poznaje malo bolje program moze napraviti boje koje su mnogo jace i bogatije od sounda koji izlazi sa yamahe DX. Primera radi, FM8 ima multi efect procesor i mozes na boju dodavati 12 efekata plus mono/portamento, dok to na bilo kojoj DX masini nema sanse. Sve boje u sys ex formatu mogu da se ucitaju u FM8 i da ti to posluzi kao osnovna boja (za narodnjake), a onda je jos ti podesis po tvojoj zelji, dodas efekte, sredis ju malo kako hoces i takvu gotovu boju snimis u format koji cita FM8 (ksd format), tako da kasnije ne moras opet prolaziti celu proceduru, nego jednostavno samo ucitas gotovu .ksd boju. Neke boje sa DX masina FM8 nije u stanju da ucita, ja sam provalio da se tu radi uglavnom u snimljenim tercama koje FM8 ne prepoznaje. Terce se na FM8 mogu takodje napraviti, ali ti tu treba neki host program sa kojim ces upaliti dva FM8 programa, pa onda u jednom ostaviti osnovnu poziciju a u drugom pomerati poziciju boje na key scale- micro tuning (ako se dobro secam). Ima tu puno zezanja oko FM8 ali moze dosta da se izvuce iz tog programa, to je jedan veoma bogat sintisajzer koji nimalo nije naivan i bilo koju DX masinu ostavlja iza sebe. Ako ti bude trebalo boja za FM 8 imam ja neke boje pa mji posalji pp da ti posaljem. Eto, pricao sam samo o FM8 posto sam jedno vreme radio na njemu, sa FM7 se nisam nikada sretao. Kasnije sam otkrio soft semplere, pa sam zapostavio FM8, ali me jos secanje sluzi oko tog programa E da, za ritmove sto si pitao mozes da zaboravis, FM8 je iskljucivo sintisajzer za obradu boja, ako hoces da pravis soft aranzer, moras koristiti neki program za tu namenu, live styler, ili OMB (koji je takodje kompatibilan sa FM8). Ako te jos sta zanima pitaj.
__________________
DOK NE PROBAM LAVETINU ZA MENE JE PRASE CAR ZIVOTINJA!
yamahapassion je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, yamahapassion, za koristan post:
hamzazuko12 (03.06.2015), korg84 (18.03.2011), Sandzaklija (01.04.2011)