Videti jedan post
Star 10.06.2006, 12:55   #1
yu-midi
Otac nacije
 
yu-midi's Avatar
 
Registrovan/a dana: 22.10.2003
Mjesto: Austrija
Godina: 50
Postovi: 549
Downloads: 1117
Uploads: 130
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Instrumenti: KORG Pa2x pro / TRITON Extreme
Interesi: Muzika
yu-midi befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
yu-midi pošalji poruku preko MSN messengera
Standard PA1x-velika razlika u cijenama

Već duže vreman pratim cijene PA1x mada u suštini i sada nije ni 1 € jeftiniji nego kada su izašao.
Što me zbunjuje tj. da ove u Austriji razlika cijene je u punih 500 €.

U jednoj prodavnici prodaju PA1x sa HD 15 GB za 2.500 € dok drugi u istom gradu za 2.999 €.
Kako je tako nešto moguće?
Ovi što porodaju skuplje za 2.999 € PA1x kažu da je tako nešto nemoguće,pošto jedan od najvećih prodavača na području Njemačke,Austrije i Švicarske (www.thomann.de) ima prodajnu cijenu od 2.990 €,razlika je samo u porezu.
Rekli su mi da znaju za toga što prodaje i da su pisali KORG-u tražeći objašnjenje,tako da su dobili odgvor sa dvije moguće varijante.
Ako se radi o orginalnom Korg produktu onda taj prodavač daje ispod kupovne cijene PA1x,što je po meni neshvatljivo da i danas ima tako nešto 8O ,ili taj isti nabavlja robu negdje iz Turske gdje su tamo proizvedeni i naravno dobija povoljiniju cijenu.
Sada ako se odlučim i kupim taj jeftiniji,u slučaju da se nešto pokvari misleći da imam garanciju predam na popravku a Korg provjeri serijski broj i uspostavi da ta klavijatura nepostoji pod tim brojem,šta odna da se radi?
Ovaj što jeftinije prodaje je naš čovjek,ima dvije prodavnice muzičkih instr.tako da mnogo nepriča,ali zato je jeftiniji za 500 €

Ljudi
Prodao sam PA80 :cry:
ali izgleda da ću ga ponovo kupiti
yu-midi je offline   Reply With Quote