Videti jedan post
Star 28.09.2012, 18:32   #7
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Alen P Pokaži Post
E moj kolega, upravo je to razlog što postavljam taj demo thread. Kao prvo, čuješ layer kojeg nemaš na gw8. Drugo, čuješ klavir+strings. Kod refrena čuješ sve to plus mandolina. O stylu da ne pričam.
"E moj kolega"... moj jedini posao posljednjih trideset godina je samo da slusam... i to veoma, veoma pazljivo. Ne smije nista da mi promakne jer to me odmah kosta. Sve sam cuo, cak i ono sto i ne predpostavljas da sam cuo.



Citat:
Originalno postovano od Alen P Pokaži Post
Zar tu postoji neki Roland loby ili što?
Pogrijesio si, ja sam posljednji koji bi mogao da pripada bilo kakvom lobiju a za to ima jedan veeeeliki razlog. Ako procitas moje svjezije postove, bice ti odmah jasno da je to sto kazes neodrzivo, bar sto se mene tice.


Tyros 2 je, opet ponavljam, odlican aranzer ali za doba kad se pojavio. Danas se to dosta relativiralo sa obzirom da su u medjuvremenu protekle godine i godine. Kada se radi o GW8, on je prilicno aktuelni aranzer i ma koliko on nekome djelovao kao "igracka" radi svojih 7-8 kilograma tezine, on je za taj novac ubjedljivi best buy medju aranzerima. Potenciras na multilayered soundima na Tyrosu, to postoji i stoji ali ni izdaleka ti layeri nisu tako efektni kako pokusavas da ih predstavis. GW8 ih ima isto toliko i isto toliko su oni efektni kao i kod T2. Nije u pitanju 30-40 layera pa da to ima neku posebnu tezinu. Uglavnom se radi o dva do tri layera, a jedino kod Mega Voice sounda ih ima vise, no ti soundi nisu predvidjeni za solo instrumente vec iskljucivo za upotrebu u ritmovima. GW8 u istoj mjeri kao i T2, raspolaze tim multilayer soundima pa tu T2 nema nikakvu posebnu prednost. Prednost T2 je u dosta boljoj klavijaturi, u aftertouchu kojeg GW8 nema i kao posljednje, u sampling RAMu kojeg GW8 opet, nema. Sve ostalo je vrlo relativno i prilicno zanemarljivo. Da je u pitanju Tyros 3 to bi bila vec sasvim druga prica ali ovdje imamo poredjenje T2 sa GW8 a glavni cilj mog pisanja je ne da pokazem ili dokazem da je GW8 ravan ili bolji od T2, sto on defakto nije, vec da utvrdimo da je ogromna razlika u cijeni ova dva instrumenta potpuno neopravdana.
tranzit je offline   Reply With Quote