Videti jedan post
Star 28.06.2019, 21:22   #48
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ma tko te brojeve uopce gleda :-). Salim se, ta oznaka je vrlo korisna i ne pokazuje neispravnu vrijednost. Prvi broj oznacava takt koji svira, a drugi oznacava od koliko je taktova napravljen part. Tako ce na fill in uvijek pisati 1/1. Ako pise 2/8 znaci da trenutno svira drugi takt nekog ritma koji se sastoji od 8 taktova. Ovo je vrlo korisno kada koristimo Intro ili Ending pa mozemo uvijek vidjeti "gdje smo" i koliko nam je vremena ostalo do varijacije/kraja.
Trenutno sam na lezernoj gazi pa mogu piskarati ali malo opsirniju analizu v1.4 cu baciti nakon vikenda. Onako u grubo, ovaj update je donio neke nove sitnice koje na prvu ne izgledaju nesto. Ali kad se pogleda njihova upotrebljivost, nisu uopce beznacajne. Pa sam glavi ektan donosi dosta informacija koje su bitne. Oktave uper recimo. Meni se najvise svidja brojac na vrhu u obliku 4 crtice. On je postojao i prije ali je bio sitan, a ovdje je bas lijepo i vidljivo pomagalo kada se zelimo orjentirati koja je doba takta. Pogotovo kafa se svira uz neki jednolican ritam poput estama.
Pauza je gotova :-)

Sent from my XT1052 using Tapatalk
casper je offline