Videti jedan post
Star 31.03.2014, 21:50   #7
keyboards
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 01.04.2009
Postovi: 221
Downloads: 48
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 90 puta u 46 Postova
keyboards befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Sve zavisi na kojem ozvucenju sviras, kave semplove imas i sta hoces da cujes i koliko cujes. Ima savrseno dobrih sviraca kojima kad sviraju nije ni vazno koliko je dobro nego samo da je dovoljno dobro dok ima i onih koji sviraju solidno ali su jako osjetljivi na zvuk koji zele cuti. Uvjezbani slusajuc muziku na dobrim uredjajima ne prihvataju lose semplove pa cak i kad su jedina opcija. Slusna razlika izmedju 16 i 24 bit postoji ali se nemoze dobro uociti na bilo cemu. Korg bi morao usavrsiti svoje izlaze za audi makar na nivo M3 i tda bi 24bit/48000 khz i te kako imali smisla. A mi ovdje i pricamo da nam treba vise memorije. Normalno da necu imati velike semplove ako sam limitiran sa memorijom ali ja necu imati ni bilo kakve semplove radije cu promjeniti instrument i svirati onaj koji imam. 80% sviraca koristi ofucane lose semplove koji se vuku unazad 10 pa i vise godina i zvuce krecavo i jadno. A da nepricamo da skoro svi ti pcg nemaju ni velocity uradjen pa zvuce neprihvatljivo grozno. Sami ti sviraci i neznaju sta je velocity nego samo kazu pa umene tipka uvjek isto svira koliko god da je pritisnem. Otidjite vec jednom u pcg pa stavite taj velocitu na te jadne semplove da makar malo na nesto lice. SOUND/MENU/AMP/AMP MOD/VELOCITY INTESITY STAVITE MAKAR NA ZLATNU SREDINU +80.
keyboards je offline   Reply With Quote