Videti jedan post
Star 05.11.2018, 12:21   #124
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.165
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

@Alekso - Tvoj zaključak
Citat:
ali dolazim do zakljucka da bilo ko od nas kad nesto pita ili trazi pomoc u vezi zvuka jednog miksera ili zvucnika on dzaba pita
apsolutno nije ispravan. Treba poštovanti i cijeniti dobru volju svakoga da pomogne pa makar odgovor i nije u skadu onoga što ti očekuješ.


Možda u nekim postovima na ovoj temi i ima subjektivnosti. Uostalom, to je prisutno svugdje na forumu. Međutim, ako si pročitao temu od početka nikako ne možeš osporiti i zanemariti činjenicu da se ovdje nalazi mnoštvo korisnih savjeta i iskustva direktnih korisnika. I svaki od njih dodatno napominje činjenicu da je prije odluke poželjno probati sistem.



Citat:
Originalno postovano od ffb Pokaži Post
.....
U vecini slucajeva razlog je nepovjerenje,nemogucnost isprobavanja, razne sugestije i slicno da ne nabrajam vise.Kao i za sve ostalo vrijedi pravilo osobno isprobati,cuti i odluciti dali je to TO.
.......
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
....
Ovakvi se sustavi jednostavno moraju probati u realnoj živoj svirci, osjetiti kako dišu i onda donijeti sud. Ne treba očekivati da će oni baš svima odgovarati .....
Citat:
Originalno postovano od Morison Pokaži Post
....
Svakako preporuka svima koji gledaju i tragaju za ovim tipom sistema, idite i negde preslusajte. Ne verujte nikome, pa ni meni. Moj ukus je moj, parametri koji su meni bitni nekome nisu...Slusajte i sami procenite.
...
Citat:
Originalno postovano od casper Pokaži Post
....
Mislim da bi napravio najmanju grešku u kupovini ako bi imao priliku usporediti DAVE i MAUI u istom prostoru i istim uvjetima. Vidim da te po pitanjima koja postavljaš muči "Bas" i "Jačina" pa bi i iz tog razloga trebao napraviti usporedbu. Jer, ova dva pojma mogu imati drugačiju dimenziju kod ljudi koji imaju različite (audio) ukuse. Nemoj me krivo shvatiti, nego uistinu mislim da se moje viđenje i ukus ne mora svidjeti svakome i ono ne mora biti nužno "ispravno" za nekog drugog. Kaže se, sto ljudi, sto čudi. ...




Očito je da postoji razlika između IP i Maui i dok čovjek sam ne proba i iskusi sound, ne može donijeti pravilan sud. Imam par prijatelja koji koriste IP i svi su uglavnom zadovoljni, sviraju na njega. Ja sam recimo kupio MAUI bez predhodnog testa i ispitivanja u odnosu na IP i iako su mi bila dostupna oba, uz malo više volje sam to mogao učiniti. Jednostavno sam se oslonio na "intuiciju".

Tebi predlažem da za početak napraviš test, svejedno da li se radi o MAUI ili IP. Tek kada potvrdiš da je to sound koji želiš, onda ispituj dalje. Da li MAUI, IP ili možda čak neka treća opcija, svejedno je. Jer, ona moja snimka, ova čiji link si postavio u svom postu ili sasvim neka druga s neta, nikada ne može biti relevantna za tebe, tvoj stil nastupa i ono što očekuješ kada zasviraš i zapjevaš na isto ozvučenje. To govorim prije svega jer poznam ljude koji su odustali od kupovine čim su vidjeli kako ti "štapovi" smiješno izgledaju, drugi su odmahnuli rukom i okrenuli se nakon prvog otpjevanog refrena, a oni treći kalkuliraju još i danas u nedoumici da li je to stvarno ono što žele.
casper je offline   Reply With Quote