Videti jedan post
Star 06.04.2018, 10:12   #20
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.747 puta u 1.303 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

I to nije loša ideja, jedan folder za MobileSheets, a u ostale staviš one druge registracije.
Ono što do sada nisam napomenuo, a trebalo je istaknuti jest činjenica da se neće svaki tablet/mobitel moći povezati s OTG kablom. U nekim je android uređajima ta opcija jednostavno nedostupna, ponekad zbog hardwareskog ograničenja ali nekada je i softwerski blokirana. Da bi se provjerila ta opcija prije nego se uopće spoji kabl, postoje alati kojima se ova mogućnost testira. Na google play treba potražiti neki tool unosom taga "OTG chacker" i nakon što se instalira, pokazati će da li je uređaj kompatilan s OTGom.

Iako imam tri tableta s većim ekranom, niti jedan ne podržava OTG. Postoje neki postupci kojima se ovo navodno može osposobiti ali je potrebno rootanje pa nisam htio riskirati i trošiti vrijeme na to. Zato sam iskoristio mobitel da testiram kako funkcionira MobileSheeta aplikacija i kao što se vidi u videu, radi brzo i besprijekorno precizno. Naravno da je veličina ekrana neodogovarajuća za live upotrebu ali za ovakvo testiranje je sasvim dovoljan.

Na nastupu koristim vanjski ekran veće dijagonale i on mi je za sada sasvim dobar. Međutim, djeluje pomalo staromodno i moram ga spajati preko adaptera i USB kablom. Kada bi autori MobileSheeta omogućili povezivanje putem wifi, sigurno ću se potpuno prebaciti na takav način rada. Pored toga, moguće je imati više povezanih tableta, tako da svaki člana sastava ima svoj ekrančić.

Kad sam se već raspisao, iskoristit ću priliku i postaviti par slikica koje prikazuju moju trenuti setup. Adapter sam pričvrstio na ekran, a onda sam ga zajedno s kablovinjem "sakrio" tako da se od ekrana do klavijature vidi samo tanki kabl USB-a (slika1). Monitor prenosim u koferu, po dimenzijama je taman da "legne u poklopac" (slika2). I jedna slikica koja prikazuje pogled iz mog kokpita prema složenim stolovima. U očekivanju veselih gostiju ....
Grafički Fajlovi
File Type: jpg ekran02.jpg (89,5 KB, 71x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg kofer.jpg (93,4 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg gaza01_cr.jpg (94,6 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote