Videti jedan post
Star 26.06.2006, 09:47   #12
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

E Cole nisi u pravu.

Vrhunski pjevač će puno lakše neku pjesmu odsvirati iz više durova/molova nego obični kafanski pjevač.

Zar ti pjesmu kad je "skineš" sviraš i pjevaš u orginalu ???
Ja sa svojim bendom skinem pjesmu u orginalu, a potom je sviramu u duru/molu koji najbolje paše za pjevačku tercu, tj. da je može otpjevati leed vokal, potom terca ili 1. back vokal i zatim 2. glas, a da ne pričam da ima pjesama gdje idemo live i peteroglasno čak i s falsetom. Tako treba svirati pjesme. Solo dionicu naglasi instrument (harmoniku) ili leed sound da se čuje, a u pjevačkoj dionici se stišaj, i prati pjevača tako da njegov glas dođe do izražaja. Najgore mi je kad pjevač umire za mikrafonom, a harmonikaš ga svojim nadglasavanjem ubija u pojam i želi raji dokazati kako je on glavna faca na stageu.

Možeš u bendu imat vrhunskog pjevača, ali rijetko se bend pokorava njemu, nego on bendu. Nema vajde od samo jednog glasa na stageu. Ipak je bolje kad se slože kroz pjesmu bar 2-3 prateća glasa na leed vokal.

Samo kad pratiš neku estradnu zvijezdu, tada se bend pokorava njegovim željama tj durovima/molovima, ali taj pjevać u 100 % slučajeva ima i svoje prateće back vokale, ili ako ih nema uvježbava nastup s pratečim bendom barem jedno mjesec dana prije svirke.

Toliko od mene, a ti sviraj i pjevaj dalje iz orginala. Tako češ najviše 2-3 pjevaća moć u orginal dur/molu odpjevat.
kreso je offline   Reply With Quote