Videti jedan post
Star 14.07.2022, 15:21   #14
Rudiiiii
Vredan član društva
 
Registrovan/a dana: 13.09.2007
Postovi: 119
Downloads: 2176
Uploads: 0
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 3 puta u 3 Postova
Rudiiiii befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

... u svakom slucaju vintage zvuk G1000 meni ne nedostaje ali Dzenan kad zapjeva, njemu bi i Farfisa c23 bila dobra

Sto se tice polifonije, Tyros 2 je imao 128 layers po udaraljki (wow) ali ne znam da je iko koristio toliko a i da je htio nebi mogao jer nema toliko mjesta za semplove. Korg je isto kuburio sa polifonijom jer u nekom trenutku je zvuk poceo nestajati jer polifonija nije mogla podrzati multilayers pa su se muzicari zalili ali navodno niko nije dobio otkaz zbog toga Sto se mene tice, za Tyros 2 sam dobio od nekih renomiranih i slavnih muzicara set koji samo ubacis i ne boli te glava i ne treba ni da sviras koliko je dobar ... kad ono: svi semplovi podignuti i u distorziji, pikuju a ritmovi na nivou Farfisa 1952. Jedino objasnjenje je da su htjeli da se izblamiram Imao sam mantru: 'bolje tudji set bez znoja nego vlastiti sa pivom' i zaebah se. Ona dva seta sa Yamahine stranice su vec licila na nesto ali je vrlo diskutabilno ako ti za bilo koji aranzer treba brdo semplova. Internal zvukovi bi valjda morali biti u vecini ... Inace kod Yamahe mi se svidjalo sto u nekim ritmovima gitare zvuce kao vibrafon pa od jednog instrumenta imas dva, pravi vintage sound Ali to je velika prednost jer kad to cujes odmah znas da je aranzer (Yamaha) u pitanju s ne zivi band
Rudiiiii je offline   Reply With Quote