Videti jedan post
Star 29.11.2005, 15:00   #22
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard


Onda kod tebe kum puno nahebe. Sigurno ti i više plati narudžbu samo da ga više ili toliko ne prozivaš
Ja sviro s bendom isto tako jednu svadbu, i moj pjevač čitavo vrijeme zahebava kuma tipa "Kum ovo, kum ono, kumu visi itd", kad kum popizdio i dođe do nas te pita pjevača "Jel majstore, koliko hočeš za taj mikrofon ?" Ovaj moj mu odbrusi tristo eura misleči kako ovaj nikad neće za običnu Shure betu dat tolke pare. A kum izvadi pare i plati mikrofon, uzme ga te mu kaže " Ajd sad ti samo dalje pjevaj prijatelju, ovo ti više neće trebati kad toliko možeš galamit". prijatelj osto zabezeknut. Mislio je kako će mikrafon tek ujutro predat "kupcu", kad osto bez alata ... Bogami žico od nas da mu posudimo mikrofon. Ali mikrafon više nije mogo kupit od kuma

Ja sam si dao truda i spremio pod style po abecedi zabavnjake, a u performance po abecedi narodnjake.
Trenutno imam oko 600 pjesmama isprogramirano. Ima tu dosta duplikata po ritmu i bojama, ali samo neka je brzina tempa malo drugačija već je to druga pjesma.
Ovo sa disketama dobro funkcionira, samo raja je skeptična i odmah te optužuju da sviraš MIDI kad vide da petljaš s disketama, pa baš ne volim puno se zahebavat. :roll: A i nije praktično, jer meni se dešava da imam po svadbi toliko narudžbi da ih ne stignem odsvirat, pa prelazim drito s pjesme na pjesmu. Često puta moram biti i pizda pa ne odsvirat čitavu pjesmu nego pola. Npr. ako pjesma ima 3 kitice, ja odsviram prvu i zadnje, refrene normalno, ali međusolaže jok. I samo piči, nema stajanja. Po 2, do 2 i pol sata bez stajanja. Pa onda gemišt ili pivo, pa piči dalje. Ali ujutro kad se broji tal
Dobre su svirke gdje se radi po protokolu tipa, otvaranje plesa, pa rezanje torte, bacanje svadbenog buketa, skidanje podvezice ... itd. E u takvim nazovi pauzama se možeš za par minuta sve pripremiti za naredni "maraton".

Reci mi jaro, jel sviraš za Novu ?
Ja još pogađam cijenu. Imam upit sa 3 strane, no svima smo preskupi. Još ih uvjek držim na ledu, pa ako nitko ne prihvati traženu cijenu, svirat ćemo tamo ko će više da ponudi para. Hebi ga, ipak je Nova, treba se nekako iskupit ženi što me ni tada neće bit kući A ako i ostanem doma, ništa zato. Valjda i meni može jednom u životu netko svirat za Novu pa da ja bančim do ujutru :wink:

Pozdrav
kreso je offline   Reply With Quote