Videti jedan post
Star 07.08.2017, 22:53   #42
nikadvisekorg
AJ LAV KORG
 
nikadvisekorg's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.12.2009
Mjesto: Srbija
Godina: 41
Postovi: 1.344
Downloads: 940
Uploads: 3
Rekao HVALA: 288
Zahvalili mu 179 puta u 165 Postova
Instrumenti: korg pa3x
nikadvisekorg ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od Dell Pokaži Post
O čemu je riječ ovdje? Ja i moja grupa živimo u BiH, a skoro svaki tjedan sviramo u Hrvatskoj, imamo ATA CARNET, nikada nam niko nije tražio nikakvu sviračku licencu ni na carini, pa ni u objektima gdje smo do sada svirali.
Doduše za objekte su vlasnici objekata i oni koji su organizirali svadbe rješavali sve, ali kakva je priča za nepuštanje na granici?
Više puta bio u Hr, u skoro svakom objektu smo radili po 3 dana znači ceo vikend, i tražili su nam prijavu boravka, prijave i se što treba da bude regularno, mada smo par puta išli na crno ali gazde skoro svuda u svim lokalima su tražili da nas prijave, e sad na granici smo probali da prijavimo instrumente na staru foru lični instrumenti međutim carinik na HR strani nam je odmah tražio ata karnet kao to su profesionalni instrumenti, ovo je evropska unija nema više tih papira, mi pokazali ata karnet (hteli smo prvo bez njega da ne mi trošili one listove) onda je usledilo gde radite, dajte pozivno pismo od vlasnika ili menadžera gde radite, i ugovor šta i kako... naravno ništa od toga nismo imali i onda sledi verbalno onanisanje gosp. carinika još pola sata i objašnjavanje kako mora ata karnet da bi nas pustio posle svega.
Jednom nas je policija na nekoj magistrali zaustavila posle tezge nas 5 u autu i instrumenti, provera svega u autu.... i isto pitanje gde sta radili, šta ste radili zašto niste prijavljeni zamalo da nas privede isto pola sata verbalna onanija sa primesama sadizma i na kraju puštanje i zato jeste može i bez toga ali bolje da imate sve bar kad svirate u Hr a dolazite i Srbije. I možda je i bolje tako bar se zna red ovde kod nas može svako da svira i skuplja lovu a država nema nikakve koristi.

Jedino je loša strana ovog zakona što ga pišu i sastavljaju ljudi koji kafanu videli nisu osim na tv-u, gledajući nekoliko onih spodoba (ne mogu da ih nazovem ljudima) koje su izašle u odelima ala `70-te u fazonu s pogledom unezverene nejebice ili nešto tipa BrnabiČke i pogledom ko da ne zna dal da prdne il da stisne, jasno mi je da postajemo je*ena strana i što smo radili ovako radili smo.

A nisam ni optimista (bez omalovažavanja) gledajući sklop većine muzičara koji nisu ni čuli šta je posredi a već velika većina izvadila "licence" za rad jer im je tako rekao kolega ili "ovi drugi već svi izvadili" razmišljam da nema nama pomoći. Umesto da se sva udruženja izbore za neke povlastice koje bi nam značile, alave guzice (mislim na vlasnike i upravne odbore muzičkih SINDIKALNIH udruženja) su požurili da dižu paniku i hvataju što više članarina od zbunjenih muzičara.

Za kraj ovog pisanja stara narodna mudrost: Magare se je*e dok je u blato.
__________________
Citat:
Originalno postovano od ado_rado Pokaži Post
To je najvjerovatnije napon struje a to se cesto desava sa klavijaturama kada sviramo po tezgama gdje je varijacija struje ne stabilna!
Citat:
Originalno postovano od tranzit Pokaži Post
Sinovac, da tebi neko toliko puta gurne i izvadi i ti bi prozujao.
Citat:
Originalno postovano od caka012 Pokaži Post
Najgore je kad sviras akusticnu svirku, a neki gost donese daire. Pravilo je da je zelja za dairama medju gostima obavezno obrnuto proporcionalna smislu za ritam i da se za pomenuti instrument ceo boziji dan otimaju samo oni koji nemaju veze sa ritmom.

Promijenjeno od nikadvisekorg (07.08.2017 u 22:56 sati)
nikadvisekorg je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio nikadvisekorg za ovaj koristan post:
splendid (07.08.2017)