Videti jedan post
Star 30.04.2017, 09:41   #43
casper
Super-Moderator
 
casper's Avatar
 
Registrovan/a dana: 14.04.2008
Mjesto: Zagreb
Postovi: 5.158
Downloads: 334
Uploads: 21
Rekao HVALA: 48
Zahvalili mu 1.748 puta u 1.304 Postova
Instrumenti: Genos2
casper ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Lagano napredujemo

Ritmovi koje sam stavio u post nisu za tvoj model klavijature. Predpostavio sam da ih nećeš moći učitati ali sam želio napraviti test da provjerimo da li ih program Pootute uopće vidi. Na žalost, ne mogu pronaći na netu ritmove koji bi odgovarali za Medeli M361/KurzweilKP110. S njima bi se mogao napraviti test prebacivanja u memoriju klaviajturu.

Sve što DanteTR na videu radi, odnosi se na jače modele Medelia koji imaju 4 varijacije u ritmu (takve ritmove sam postavio). Pored programa Pootute on koristi i Grand Suite s kojim prvo konvertira Sty u Mid kako bi ga mogao obrađivati i prilagoditi za Medeli. Nakon toga ga prebacuje u memoriju klavijature. Ostaje nejasno što je to trj-setup.sci (4,40 sec videa) jer na googlu ne pronalazim ništa osim informacije o trojancu. Upravo ta datoteka je ključna jer tada poziva setup i obrađeni midi "pretvara" u sty kojeg može prepoznati Medeli. Interesantno je da ovakav Sty iste strukture kao Yamahin što se vidi u trenutku kada je unesen u Cubase.
Na žalost, ovaj Grand Suite izgleda ne funkcionira za Medeli M361 i koliko vidim, verzija 1.3.14 koju sam skinuo ima samo model A1000. Dakle, @DraganV on ne pomaže u rješavanju problema.

Interesantno je spoznati kako jedna outsiderska firma poput Medelia ima instrumente koji su cjenovno vrlo povoljni i kako uz njih ima software kojim se može raditi dosta korisnih stvari. Recimo, podešavanje OTS-ova, izrada arpegatora ili pretvorba MIDIja u Style. Gdje je tu Yamaha ili Korg, kada govorimo o oficijelnom software?

I za kraj rezime, prije nego odem malo odspavati. Pogledajte ove tri slike. Četvrti u nizu će (možda) biti i poznati Kurzweil. Model bi mogli nazvati, recimo KP510. K(lavijatura)P(revara)
Grafički Fajlovi
File Type: jpg medeliA1000a.jpg (78,7 KB, 65x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg fame2000a.jpg (77,0 KB, 65x skinuto)
Highslide JS
File Type: jpg MAX_cr.jpg (77,8 KB, 67x skinuto)
Highslide JS
casper je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio casper za ovaj koristan post:
DraganV (30.04.2017)