Videti jedan post
Star 19.11.2016, 20:05   #26
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

moguce, ali meni i kolegama, kao malom mobilnom bendu, aktiva nema alternativu...ne verujem da cu se u skorije vreme vracati na pasivu, stvarno nemam potrebe da secam i kutiju od 20-25 kila i isto toliki i snagas ili neki mixer. sa snagom..aktivna kutija i mixer bez snage, lako za nosenje, pojacalo u aktivnim je vec optimizovano za drajvere koji su u kutiji, znaci nema mnogo mozganja oko snage,vati, oma i slicno, to je tako naprevljeno i cao zdravo, ukljuci i pojacaj kolko ti treba..i po meni je mnogo teze s'ebati zvucnike u aktivnim kutijama nego u pasivnim, konretnom mislim da izgorim namotaje, da skroz rikne zvucnik...meni se desio problem sa magnetom, ali namotaji nisu izgoreli i opet da ponovim ne zbog rada u limitu i preopterecenja, vec eto desilo se zbog loseg hladjenja...pasivnu kutiju je mnogo lakse izgoreti nego aktivnu, bar ja takva iskustva imam..aktivna je mnogo vise zasticena od preopterecenja i 'izgaranja' ..imao sam 4,5 razlicitih tipa pasivnih kutija, i dve vrste aktivnih...pasivne su uvek nesto pravile problem, crkavali i basevi i drajveri, i skretnicai i sijalice i svasta nesto...sa aktivnima nikad nista, sem tog magneta, ali namotaji nikad nisu nagoreli...sad to je iz moje perspektive malog mobilnog benda, kome je najbitnije da ne mora mnogo da seca , a da je relativno kvalitetan zvuk...ne toliko jak, koliko kvalitetan...za vece stvari i mi iznajmimo pasivne binove sa snagasem i to radi kao zmaj..mada bih radje inzajmljivao aktivne binove, ali kod mene u kraju toga nema za iznjamljivanje..ovde dynacord jos uvek vlada.....
Milan$ je offline   Reply With Quote