Videti jedan post
Star 30.08.2016, 18:34   #25
perobp
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 11.09.2012
Mjesto: Crna Gora, Bijelo Polje
Postovi: 44
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 12
Zahvalili mu 6 puta u 3 Postova
Instrumenti: korg pa 80, korg pa 1x, Tyros2, Roland E-A7, Korg pa2x
perobp ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Zamijenio sam, vec nakon nekoliko dana od postavljanja posta. Licne impresije su sledece: Tyros je bolji za koplje! Kratko i jasno. Ovo je vrlo subjektivno, i ne mora biti tacno. Tako, da se neko ne bi uvrijedio. A svoj sud cu i obrazloziti.

1.Kvalitet izrade: Tyros2 14.5kg tezina, Roland E-A7 8kg. Tyros2 plasticni tasteri, ali velicine 1cm2, dok je na E-A7 0.5 cm2, ako ne i manje (do duse jesu gumeni). Za mene jako minijaturno nakon Tyrosa da svaki put ciljam varijaciju, prije neko sto stisnem. Plastika identicna, na E-A7 cak iznenadjujuce dobra, mnogo bolja nego na pa600 na primjer. Ekran na Tyrosu2 i Rolandu E-A7, isto kao da poredite Toshiba smart 42incha i NIS minimatik, znaci nebo i zemlja. Nekom mozda nebitno, ali meni itekako bitno. Dirka, hahaha, e tek je tu haos. Na E-A7 mozda bi odgovarala harmonikasu nekom, meni plitka, preplitka dok je na T2 druga prica, mogo lakse odsvirati, dinamicki neke fraze, jer ti dubina dirke to dozvoljava.

2.Operativnost: Ne mogu reci da je na E-A7 tesko raditi, imam ga tek mjesec i nesto, i nije mi bilo tesko navici se, ali cu samo reci sledece, Tyros2 ima REGISTRACIJE. Oni koju su se sretali sa T2 znaju o cemu pricam.
Takodje prednost ekran, sto sam gore naveo. Pregled mnogo bolji na T2.

3.Zvuk: Na E-A7 za moj ukus, malo vise piskav nego sto treba. Na T2 to zvuci, opet da kazem, po mom misljenju ozbiljnije, masnije, kako volimo da kazemo, ali ne kazem da je na E-A7 lose. Sve se cuje konkretno, bez muljanja, zujanja itd. Sigurno da ce se u narednom periodu napraviti neki set, koji ce pokazati sta sve moze, a vjerujem da moze, dovoljno dobro. Boje, npr harmonike mi se mnogo vise svidjaju na E-A7, moss, klarinet, frula itd. dok npr distorzije, hammond, piano, saksofon, strings nisu ni blizu kao na T2.

Sve u svemu, skoro je sve bolje na T2, kad mi je u ruke dosao E-A7, razocarao sam se prvo izgledom, jer na izgled T2 djeluje mladji 10ak godina a ne E-A7. Mislim da je E-A7 za T2 veliki zalogaj, T2 mnogo djeluje profesionalnije, sto i jeste, i to potpisujem. Uzimajuci sve u obzir shvatio sam da sam se zestoko zeznuo, ali se svakako nisam pokajao. Vec sam utopio E-A7, a bio je mnogo krace na oglasima od T2, u vlasnistvu je 2xpro, jos uvijek ga nisam preuzeo, ali je sve zavrseno. Ipak, prica je imala srecan KRAJ.
perobp je offline   Reply With Quote