Tema: Roland BK-9
Videti jedan post
Star 01.04.2015, 22:31   #377
calevh
Ovaj baš voli da kuca
 
calevh's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.10.2008
Postovi: 378
Downloads: 4126
Uploads: 5
Rekao HVALA: 37
Zahvalili mu 27 puta u 24 Postova
calevh befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
calevh pošalji poruku preko ICQ messengera calevh pošalji poruku preko AIM messengera calevh pošalji poruku preko Yahoo! messengera calevh pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

1. Ti radis malo specificno, imas svoju default postavku, ja iako naglasavam, modul koristim kao razonodu, ne u profi svrhe, za svaki performans imam podesavanja posebna. Sto se tice reverb, hall 1 ili cak room 3, ako se secam dobro. Hall 2 meni daje i previse prostora, mada izbegavam da dajem ovakve podatke, jer toliko zavise od prostorije i ozvucenja, za razlicite instrumente razlicito itd.
2. Reverb kao efekat jako pazljivo "doziram". Na bubnju ako ga i stavim to je max. 15, 20, na basu 0, na ostale instrumente jako malo. Moj zapazanje je da reverb jako moze pokvariti zvucnu sliku tako da ga treba jako precizno i umereno dozirati.
3. Reverb i chorus send kao stavke edit menija mfx, znaci kolilo ce instrument koji je obradjen, odnosno efekat koji mfx procesor proizvodi nad tim instrumentom, da tako kazem, biti "provucen" kroz reverb i chorus. Znaci kolicina reverb i chorus efekta koji ce se odnositi na instrument koji je vec procesuiran mfx-om. Ako ne gresim, ako gresim slobodno neka me neko ispravi naravno. Mozda ne mogu to tako strucno objasniti kao sto bi deja, worga ili neko kompetentniji, ali nadam se da se razumemo.
Ako ides na opciju da koristis jedan master reverb, onda mfx trosi za neki drugi efekat, neka to bude recimo spectrum koji je po meni jako mocan efekat ili neki visepojasni eq. Nemas potrebe duplirati reverb efekte.
__________________
calevh je offline   Reply With Quote