Tema: Roland BK-9
Videti jedan post
Star 01.04.2015, 21:01   #376
SMusic studio
Vredan član društva
 
SMusic studio's Avatar
 
Registrovan/a dana: 23.05.2014
Mjesto: Srbija
Postovi: 198
Downloads: 5
Uploads: 0
Rekao HVALA: 28
Zahvalili mu 36 puta u 27 Postova
Instrumenti: Yamaha NP-V80, Digitech VL3D, Roland BK-9
SMusic studio ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

E hvala Bogu, eto ima vas sa kojima mogu da podelim iskustva i mišljenja oko Bk serije. Manje više, bilo da je modul, BK-5 ili BK-9, sve imaju skoro isti OS i način setovanja.

Za početak jedna korisna caka od mene ako slučajno niste znali. I ja je nisam do juče znao, a vrlo je korisna.
Pri pretraživanju boja imate dugačke spiskove boja u grupama. U jednoj osnovnoj grupi (recimo SAX/BRASS) imate puno podgrupa. Flaute su, recimo, pri kraju ove grupe. Da bi ste lakše došli do određene podgrupe boja u moru boja i da ne bi ste besomučno okretali točkić do kraja spiska, pritiskajte taster te grupe više puta. Svaki put kada ga pritisnete, kursor će svaki put da stane na početak nove podgrupe, tj. na prvi instrument u nekoj podgrupi. Tako ćete samo sa par klikova doći do polovine ili do kraja spiska i lakše pronaći željenu boju.
Meni se ova prečica mnogo svidela, naročito što ja jako često tragam za bojama koje će mi se uklopiti u neku pesmu. Nadam se da će i vama pomoći.

A sada par pitanja...
1. Šta koristite od reverba i chorusa u masteru (TONE PART EFFECTS) kao default postavku pri startup-u?
Ja koristim 10.Hall2 - level 127 i 6.Delay - level 120
2. U TONE PART VIEW kolike su vam vrednosti reverb i chorus send?
Kod mene su reverb send 40 i chorus send 25
3. Da li po defaultu zaključavate MFX (link off) u GLOBAL/Utility meniju i koji MFX kasnije ručno najčešće koristite? Kod mene stoji 82imph Reso. Pod menijem MFX1 Edit nisu mi jasne opcije REVERB i CHORUS SEND koje se opet i naknadno pojavljuju, samo sada vezano za MFX. Kod mene stoji chorus send 0 i reverb send 10.
Po meni, ovo bi trebalo da znači da u postojeći MFX provlači i reverb i chorus iz globalno podešenih efekata u TONE PART EFFECTS (kod mene Hall2 i Delay). Ovo mi je duplirana funkcija reverb i chorus senda i unosi mi konfuziju. Ja već imam iz mastera podešen reverb i chorus, a Simphatetic Reso je isto reverb efekat i onda ispada da mešam master reverb i MFX reverb, a to mi nije potrebno. Pomeranjem braon slajdera za MFX1 skoro pa ne dobijam ništa.
Možda je malo konfuzno, ali pogledajte stavku po stavku kako je kod vas pa mi napišite vaše postavke. Možda ja negde grešim u nivoima i u dupliranju ovih sendova.
Pozdrav
__________________
Svaki uređaj radi na beli dim. Kada taj beli dim jednom izađe, uređaj više neće raditi.
SMusic studio je offline   Reply With Quote