Videti jedan post
Star 12.12.2014, 17:14   #45
Alen P
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 18.11.2007
Mjesto: Čakovec
Postovi: 657
Downloads: 381
Uploads: 6
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 70 puta u 68 Postova
Instrumenti: Tyros 4
Interesi: Muzika, religija
Alen P befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Alen P pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

I ja bih se nadovezao... U posljednje dvije godine sam imao Gem Genesys, Ketron X1, Pa600, Roland E50, Tyros 3, i sad imam Roland E80. Što se tiče kvalitete izlaza, Tyros 3 je zakon, što po pitanju soundova, što izlaz ali je i cijenovno daleko iznad svih ostalih. Sad imam E80. Mogu vam reći da sam impresioniran njegovim dizajnom koji ukazuje na čistu profesionalnost. Nema soundove s slajdovima, glissom...kao Tyros ali ima ono o čemu je Branoy pisao: svaki sound ima karakter, rezolutan je, široki, zvučna slika je odlična. Napominjem da ne sviram više po gažama, klavijature imam preko kontrolaca i zaista se čuje velika razlika. Ima Roland ono kako mi kažemo 'mast'. Da ne pričam o stylovima, zaista izlazi fantastično. Da se razumijemo, imao sam E60 i to nema veze s pravom pro klavijaturom. Bio sam zadovoljan i s Pa600 za ono što sam ga trebao. Ali bilo koji dobar sound koji isti posjeduje, zajedno s stylom je izlazio muljavo, očajno. Sve nedefinirano. Iznad mene je post u kojem kolega govori da je dobio odličnu kvalitetu na pc-u od 150 eura... paaaa, da se nadovežem. Do prije nekih 3 godine sam imao Kurzweil k2000. Ljudi, to remek djelo elektroničkog instrumenta je danas moguće pronaći za kojih 200 eura. Njegov osnovni klavir je sam po sebi očaj. U jednom layeru, itd... Ali kak to izlazi na razglasu...! Pa ona stereo marimba, el.piano, stringsi u oktavama. Ma goni Korg Le, Tr... A govorim o njegovim internim soundovima. A u samplovima još i danas stoji uz bok raznim skupim klavijaturama. Druga je stvar što je klavijatura stara, itd. Dakle, apsolutno se slažem s kolegom Branoy-em.
Alen P je offline