Videti jedan post
Star 01.03.2014, 23:31   #6
Pennywise
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 04.12.2012
Mjesto: Austria Wien
Postovi: 38
Downloads: 969
Uploads: 11
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
Instrumenti: Korg PA50
Pennywise ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard re

Cao,


E Hvala kao prvo za vaseg Odgovora.
Imam ja i Racunar, pa mora da kupim taj Kabal dugacija da bih probao tamo pa javicu se.

Jos jedno Pitanje ako nije Problem.
Hocu da snimam neku Pesmu na Klavijature.

Pa drug mi rekao obavezno da snimam u Midi Format, pa posle extract na Floppy.

Pojme nemam kako se to Uradi.

Hocu da snimam neku Pesmu u Studio, pa on mi rekao da mora da bude u Midi File Fomat.

Izvinjavam se sto sam tako dosadan, i pitam toliko Puno.

U napred se zahvalujem.

Pozdrav:
Pennywise




Citat:
Originalno postovano od zukae Pokaži Post
Sudeći po slici koju si postavio mogu da zaključim da snimate sa phones izlaza, koji su sami po sebi nekih 10db jači od line izlaza na pa50.
Ako još na laptopu koristite mic ulaz koji je mono i nije predviđen da prima jak signal iz klavijature jasno da će to sve da klipuje (prelazi maksimalni level ulaza) odnosno da krči kako vi to opisujete.
Prvo nabavite kablo koje bi na jednom kraju imalo dva velika TS konektora (mono), a na drugom kraju jedan mali TRS (stereo) konektor.
Mono konektore spajate u line out izlaze na klavijaturi, a stereo konektor u line in u laptopu. Ako vaš laptop nema line in već samo mic in onda nemate sreće jer morate nabaviti vanjsku audio karticu.
Snimanje se obavlja tako da je potrebno do maksimuma ili 9/10 pojačati izlaz na pa50, a smanjiti u kontrol panelu level na line in zvučne kartice. To je bitno jer tako dobivate najbolji odnos između jačine signala i pozadinskog šuma sa pa50, odnosno dobar dinamički opseg, ako se 75db može nazvati dobro.
Line in na audio kartici laptopa smanjujete do te mjere da nema klipovanja prilikom snimanja. I ako vam je audacity komplikovan, onda ne znam zašto ja ovo napisa ovoliko jer nećete ništa skontat.
Pennywise je offline   Reply With Quote