Videti jedan post
Star 08.08.2013, 14:05   #107
smuchac
Odomaćeni član
 
smuchac's Avatar
 
Registrovan/a dana: 12.06.2011
Mjesto: Korčula
Godina: 38
Postovi: 790
Downloads: 319
Uploads: 5
Rekao HVALA: 101
Zahvalili mu 146 puta u 141 Postova
Instrumenti: PSR S910,MOXF 6,PSR SX900
Interesi: Računala i glazba
smuchac ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ja pušim aktivno već 14 godina. Aktivnim pušenjem smatram od onoga dana kada sam ih počeo kupovati svaki dan i ne smatram aktivnim pušačima jebivjetre koji zapale kad užicaju dvaput mjesečno. Počeo sam sa bijelim Ronhillom a sada sam već 9 godina na plavom Walter wolfu. Sad već kuburim i dvije kutije dnevno. Roditelji su dimili po 35 godina. Stara je prestala prije 12 godina uz pomoć bio-energije. Mnogi ne vjeruju ali ja sam svojim očima vidio. Koga zanima neka pita da ne kucam bezveze. Ista žena koja mi je majku "sredila" s tom bio-energijom nije uspjela na meni i ocu koji je samoinicijativno također prije 10 godina odjednom prestao, ničim izazvan. Brat također dimi ali one neke ženskaste cigare od kojih se koči vilica i boli glava od potezanja i ne puši niti pola kutije dnevno. Svi smo svjesni da je to loše za zdravlje kao i za zdravlje ljudi koji su u našoj blizini. Svjestan sam i da smrdim i da nemam zraka koliko mi treba i da sam dosad bacio brdo para u dim i kome god mogu u začetku pušenja, kažem mu da se ostavi toga dok nije počeo kako treba. Pušače ne branim niti imam zašto niti ću ikad. U cijeloj toj nezdravoj,smrdljivoj i nepotrebno skupoj priči samo poštujem "muda" s kojima pojedinac izabere sebi put kakav god on da je. Na kraju krajeva, sam sebi biraš put. Ako ćeš da pušiš i danas-sutra možda riknut od toga, nitko te nije silio i točka. Daljnje rasprave nema. Kod nas vrijedi poslovica: "Gušti se plaćaju." - pametnome dosta. Tko želi taj neka i puši. Na vlastitu odgovornost, naravno. A te pi*darije s lječenjem i extra parama koje jadno društvo daje za mene (baš im hvala...) reko bi Zdravko Mamić isto nabijem na *uratz.
Ja uredno plaćam sebi zdravstveno (i jedno i drugo) i tko me ne liječi taj će na lječenje ili u zamrzivač i amen. Iako pušač, ništa manje nisam vrijedan od nepušača pred Bogom, narodom i zdravstvenim ustanovama koje su mene dužne krpat dok ne crknem. Kad crknem,imaju donorsku karticu pa nek vade šta im fali. Ionako će izvadit i bez nje i unovčit. Raduje me što darujem krv pa možda nekom pomognem, obje stvari dobrovoljno radim kao što dobrovoljno i pušim. Aj uzdravlju.
smuchac je offline