Tema: Korg Pa600
Videti jedan post
Star 28.03.2013, 14:25   #992
kreso
Šerif
 
kreso's Avatar
 
Registrovan/a dana: 28.04.2005
Mjesto: HR
Godina: 52
Postovi: 1.100
Downloads: 985
Uploads: 21
Rekao HVALA: 10
Zahvalili mu 47 puta u 41 Postova
Instrumenti: Pa600, Tr, Dallapa, Excelsior CD Ancona
Interesi: Samo muzika i uvijek muzika
kreso befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Ja sam za pa600. Napisao sam argumente u prijašnjim postovima, a sad nakon što sam skoro 3 mjeseca ponosni vlasnik pa600 odgovorno tvrdim Pa600 je ne za klasu nego za 2 klase bolji aranžer od pa800. Mana mu je jedino što nema samplig karticu (ali čita PCG samplova, čak 32 Mb više od Pa800) i što nema vokoder. Budimo realni, recite mi ko od nas samplira (večinom učitavamo tuđe samplove), a tko i pjeva na vokoder, rađe koristi pravi externi (TC Helikon ili Digitech) nego klavijaturski, jer je za iste pare 5 puta bolji i fleksibilniji za rad.
Ne omalovažavam Pa800, ali on je generacijski u svemu debelo iza pa600. Pa600 je low budget aranžer od Pa3X serije, dok je Pa800 srednja klasa od Pa2X serije, i kao takvi su neuporedivi, jer je Pa600 s novim enginom u svim segmentima al pari Pa2X-u (brzina čitanja, OS, MP3 plejer s vocal remuverom i transpozerom), a kamo li ne jednom Pa800 (lako kvarivom aranžeru). Rekoh, pričekajte novi Pa900 kako će se već zvati.
Čak mu niti tipka nije toloko loša s obzirom da je low budget aranžer, i tu je bolji od Pa800. Design mu je promašen (ružan je), ali opet tako crn svakako bolje izgleda od vojnički plavog pa800. Iam tu nedostataka (samo 2 outputa), koji bodu oči, ali za 1.000 € nadaleko nema ništa bolje.
Jer 96 Mb samplin memorije, 1.200 user mjesta za stylove, napredni MP3 player, color displey (s jačom grafikom od Pa800), song book, Pa3X sound i style procesor ... šta hočete više. Ovo je pravi tezgaroški aranžer tipa peri-deri. Na ovom se mlate pare brže i bolje nego na skupljim aranžerima, jer se izamortizira za 10-tak svirki. Kupiš novog, i opet peri-deri. Ili rađe daj 1.650 € za pa800 i svaka 3-4 mjeseca kupuj memoriju (koje btw više nit nema za nabaviti).
Ja vam svima ko prijatelj želim pomoči, a vi zapeli za Pa800 i pa500 ko pijan plota. Batalite ih, i ako kupuješ neovi aranžer milijun puta rađe Pa600 nego gorespomenuti Pa800 ili pa500 (ne kontam kako je samo 100 € jeftiniji, a nije mu ni do koljena).
__________________
u penziji !
kreso je offline   Reply With Quote
Sledeći član vam se zahvalio kreso za ovaj koristan post:
nikadvisekorg (28.03.2013)