Videti jedan post
Star 09.02.2013, 22:25   #51
ella 85
Odomaćeni član
 
Registrovan/a dana: 19.05.2008
Postovi: 731
Downloads: 7
Uploads: 0
Rekao HVALA: 2
Zahvalili mu 100 puta u 94 Postova
ella 85 ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Citat:
Originalno postovano od biba Pokaži Post
Na PM sam sa AUX3 spojio kablom u PA3X u mic ulaz, a na trecem plavom kliznom siberu za Aux3 i putem aux3 potenciometra na mikrofonskom ulazu podesio sam signal iz vokalista. Naravno mikrofon sam ukljucio na PM mikrof. ulaz.
U Globalu u Vocal preset modu stavio sam kvacicu na LEAD Mute, to jest ugasio vodeci vokal sa procesora, tako da samo "nazovi terca" i ili dr. ide na aux 3. Na taj nacin samo procesuiran glas ide na aux3 a muzicar putem potenciometra live upravlja volumenom.
Mene interesuje dali je to najbolji i najprakticniji nacin koristenja vokalista, i dali treba u presetima stavljati reverb i delay opciju na of, jer u ovoj varijanti lead vokal dobiva delay i reverb sa PMa i ne znam koliko bi bilo dobro procesovanom glasu dodavati delay i reverb.
Do sada sam koristio direct mic u Pa3 ali cini mi se da to nije najprakticniji nacin koristenja.
Naime, desavalo mi se to da trazenjem preseta u live svirci greskom namjestim neki nezeljenji preset( recimo fabricki ) , i glavni vokal tako odmah dobiva nezeljeni rezim rada.
Ako ima bolji i prakticniji nacin, bio bih zahvalan da mi neko objasni.
Unaprijed hvala clanovima foruma
ja koristim vokalist na isti nacin kao i ti,sve je do tebe dal ti se svidja taj nacin ili ne,meni se svidja zato sto mikrofon radi na razglas normalno ko da nije spojen na vokalist a ti pretecih samo povremeno dodas,meni je to najbolje,a to sto spominjes da dolazi eho i hal iz powermate,ne mora,imas na powermate u potenciometre tamo desno fx to aux,na njima odredjujes zelis li uopce efekta u aux u ili ako zelis onda koliko zelis,stvar ukusa je dali zelis uopce efekta na pratecim,ja samo malo dodam reverba
ella 85 je offline   Reply With Quote