Videti jedan post
Star 16.12.2012, 19:53   #38
Milan$
Stvarno kod kuće
 
Milan$'s Avatar
 
Registrovan/a dana: 02.04.2009
Postovi: 1.422
Downloads: 6415
Uploads: 2
Rekao HVALA: 0
Zahvalili mu 89 puta u 83 Postova
Instrumenti: Pa5x
Milan$ befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Milan$ pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

kuci je skoro uvek sve ok..kad odem da sviram,negde ce bas bubanj da mi izbije kutije,negde ga nema,negde bas gitara samo mumla nesto,negde se cuje kako treba,HH negde prsti da para usi,negde gde je treba nema je,kontra negde ostra,negde fino legne u mixu,tako da stvarno vise ne mogu da pohvatam,kojih pravila da se drzim kad sredjujem neki ritam..generalno stvarno ne preterujem sa EQ po trakama u ritmu-najvise sto dodam to je +2 na low na traci za bubanj i + 3 ili 4 na hi... na bass gitari isto tako do +2 low najvise,mada cesto idem i minus da bi iscistio bass gitaru da se lepo cuje,da ne mumla,a mozda tu i gresim,pa mi ponekad neki ritam dodje supalj...to je uglavnom to od EQ po trakama..za perkusije uglavnom ne koristim EQ,za kontre po potrebi,ali takodje uglavnom ne..opet sve zavisi od ritma..master EQ izbegavam da koristim u zadnje vreme,mozda samo za neka "milimetarska" podesavanja,jer bojim se da ne upropastim generalnu zvucnu sliku ako pretaram,a sklon sam tome ..graficki EQ na mixeru je uglavnom ugasen,ponekad mogu na njemu malo da dodam visoke,to je to,niskopojasne frekfencije tu ne cackam...a parametriku po kanalu po potrebi,dodam malo basa ponekad i visoke recimo na 1 sat,mada zavisi od mesta,a srednjake kad kako,ako ih previse dodam prsti mi bubanj...ma steluj vrti,tamo amo i uglavnom nisam zadovoljan,kazem tu nesto fali,cesto zvuci suplje nekako,ili mi nesto para usi..mozda je to samo moj subjektivan osecaj,ali sto je do mene bilo do sad,mislim da nigde nisam nesto preterao sa EQ,jer kao sto rekoh plasim se da ne upropastim skroz ritam,mozda je u tome moja greska..pa sam zato mislio da tim analyzerom utvrdim sta tu fali generalno oko EQ i volumena,gde manjka,a gde je visak..ali izgleda mu to dodje nemoguca misija ..u sustini gledam da se vodim nekim ritmom koji umem kao "standard",sinonim za dobar ritam,uglavnom neki fabricki,smatram da su to oni ok izmiksali i uradili,pa u odnosu na njega sredjujem svoj ritam,ali nisam zadovoljan, i misterija mi je sta fali,ne mogu da pohvatam..pozz

Promijenjeno od Milan$ (16.12.2012 u 19:55 sati)
Milan$ je offline   Reply With Quote