Tema: Bk5
Videti jedan post
Star 20.04.2012, 22:33   #19
tranzit
Banovan!
 
Registrovan/a dana: 25.03.2006
Mjesto: tamo daleko
Postovi: 5.282
Downloads: 46
Uploads: 1
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 1.121 puta u 936 Postova
Instrumenti: sve sto daje bilo kakav ton od sebe
Interesi: nezainteresovan sam
tranzit ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
Standard

Ne da mi, moj Nesho, djavo mira pa ne mogu da odolim kad se ukaze ovakva prilika za odgovor. A i ovo sto Todor upita, porediti muzicki instrument koji ima 32 MB sample contenta ROMa od prije 12 godina, sa instrumentom najnovije generacije sa 8 puta vecom bazom samplova i sa nekoliko klasa boljom i sintezom i efektima a i tastaturom je zaista smijesno.
Dodato:
Ne zamjeram ja Todoru sto upita nego mi nije jasno da takvo sta moze i pasti na pamet. Todore, to su dva svijeta koja nemaju nista zajednicko sem par komandi za ritmove i jos po neku zanemarljivu sitnicu. Ja sam medju prvima bio kada se radilo o kritici Rolanda sto ne ubacuje sampler u svoje aranzere, medjutim sam vremenom i pojavom ovih novih modela polako ali sigurno shvatio da to tim instrumentima stvarno nije neophodno jer izbor i kvalitet sounda pokriva sve zelje korisnika, bar sto se Balkana tice. Sa druge strane, ti svi nabijedjeni "sampleri" cak i u aktuelnim aranzerima su toliko jadni i bijedni, da i nisu vrijedni pomena. Ako je bas nekome do samplera onda brate, dokupi sampler (hardver, softver, nebitno) ali onda zaista sampler i pici blago cici.

Promijenjeno od tranzit (20.04.2012 u 22:42 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
tranzit je offline   Reply With Quote