Videti jedan post
Star 25.02.2011, 18:07   #1
savobond79
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 25.02.2011
Mjesto: Uzice ,Srbija
Postovi: 26
Downloads: 0
Uploads: 0
Rekao HVALA: 8
Zahvalili mu 9 puta u 5 Postova
Instrumenti: Ketron ,Kurzweil
Interesi: best music of the world
savobond79 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
savobond79 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard Ketron Audya - komentari i iskustva

Ljudi moram da se prikljucim diskusiji , vise nema dileme !!!!!!! Konacno sam siguran u ovo sto govorim jer sam detaljno poredio Audyu i Pa2x !!! Znam da je korg kod nas zastupljeniji kao sto znam da vecina korisnika KORGovih arr nije zadovoljna (samo neko to priznaje a neko ne) znate vec onaj njihov drski sound arr sav u srednjima , pa negde zvuci ovako negde onako ,pa stalno neka budzenja basova ali bez uspeha ,pa dok mu namestis farbu prodje vek ,pa nikako da pogodis effekat ,onda sve nekako namestis da zvuci (u sobi ) pa kad dodjes na svirku e onda nastaje KOLAPS ili katastrova nista i nikad nije isto soundovi a tek arr ma...!!!
Posto je Roland odavno izgubio trku sa novijim arr ja sam stvarno isprobao i svirao vecinu korg arr secate se vec pa80 ,pa50 ,pa60 ,pa 1, pa 1x ,pa 1xpro ,pa 800 ( ako vam ne crkne ) ajoj nema kraja pa2 ,pa3,pa4, pa5 oni samo menjaju kuciste sprave a nama prodaju isti sound maltene iste ritmove malo vise ili manje memorije sve u krug BEZ IKAKVOG NAPRETKA U ZVUKU !!!Ljudi ali svake godine sam gubio na korgovim arr bar 400e menjajuci a nadajuci se da je ovaj novi bolji a oni samo izbacuju modele a svojim kupcima obaraju cene i vrednost starim korgovima .
E da sam bio pametan kao jedan moj drugar pa 2000god da sam kupio ketron sd1 pa da sviram ko covek pa sada kupim AUDYU da me ne boli glava pa i taj sd1+ ima bolji sound i topliji sa dosta vise basova od ovih korgova ili onih kina yamaha njih i nepominjem.
Ja sam svoje probleme resio kupio sam KETRON AUDYU 5 seo uradio ritmove za narodnjacku svirku na bazi zivih loopova (znate da audya u realnom vremenu vuce loopove sa harddisca 80gb) koji zvuce ali bas kao bend ,zivo,prvi put u zivotu da sam zadovoljan sa spravom SVE IMAM U NJOJ semplovi , harmonike , buzukiji ubijaju , MP3 ,WAv ,midi sve mogu pustati u realnom vremenu po dva puta znaci 2mp3 , 2wav pri tom citam tex sa dispeja
i spremam rtm za sledecu pesmu (a setite se kako zvuci mp3 sa pa2 pa ja nisam smeo da ga pustim sramota me bilo koliko jeftino zvuci)a na ketronu kad mi treba skinem vocal sa wav ili transponujem matricu eee ljudi sve sto pozelis !!!! Ovih dana cu da uradim demonstraciju ritmova na youtube bas bih voleo da ih uporedite sa vasim rtm nezaboravite da moja AUDYA ima i live gitare ,basove zanci BAND ali dobar BAND .
E ovo je stvarno pomak u zvuku arranzera od ovoga mislim da se dalje ne moze ici sada stvarno covek da pozeli da svira sam jer ovakav zvuk retko koji bend ima !!!! A fabricki ritmovi e to je vec posebna prica taj BUBANJ BASS eh ako vas bude interesovalo diskutovacemo . Voleo bih samo realno da pricamo o cinjenicama vezano za klavijature jer ja ovo sto sam izneo zakljucio sam danima poredeci AUDYU sa pa2 i ljudi ali stvarno NE MOZE DA SE POREDI !!!
Molim drugare da neko ne pomisli da sam ja neki sto mrzi ili sta vec korga
treba da znate da ja idalje imam triton studio i nedam ga nikad ali vise ne mogu da slusam ove njihove glupe arranzere zveckice cegrtaljkice sto se cuju iz njih (osecam se kao sef cirkus orkestra ili mikijeve radionice kad sviram te japanske aranzercice) kad vec sada sa AUDYOM mozemo , pa zasto i da ne zvucimo kao DOBAR BEND !!! pozz svima
savobond79 je offline   Reply With Quote
Ćlan 3 Vam se zahvalio, savobond79, za koristan post:
gerag (22.11.2011), matrix_mo (25.02.2011), Miljan (10.11.2011)