Videti jedan post
Star 05.02.2011, 18:08   #16
Dovijarski025
Drugar foruma
 
Dovijarski025's Avatar
 
Registrovan/a dana: 08.07.2008
Mjesto: Sivac
Godina: 38
Postovi: 52
Downloads: 309
Uploads: 1
Rekao HVALA: 6
Zahvalili mu 4 puta u 4 Postova
Instrumenti: Korg Pa3X Musikant, 76
Dovijarski025 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Dovijarski025 pošalji poruku preko Skype™ messengera
Standard

Dobro je ljudi, nemojte se raspravljati oko tih stvari.

Kao što svi znamo, na ovom sajtu ima raznih ljudi sa različitim ukusima i pogledom na muziku.

Postavio sam snimke da bih prezentovao moju spravu i da čujem šta ko misli. Naravno nečije mišljenje mi mnogo znači, a za nečije me baš briga Bez uvrede naravno, ne mislim na nikog konkretno. Poslušao sam snimke i od kolega i sve mi je jasno

Što se tiče dvojke, jer se oko nje i digla frka, ovako stoje stvari.
Kao prvo hteo sam da pokažem kako terce mogu u aranzeru da zvuče, ako ništa drugo, makar pristojno, da brzo menjam boje i tako . . .
Znači, solo je bio važniji u dvojci (ne tehnika sviranja, nego baš šumadiske boje).

Ne znam da li ste primetili, ali bass gitara je ista u svim ritmovima i najvisi ton je D-2.
Bubanj se jako malo razlikuje (u pitanj su možda drugačiji padovi, snare ili Kick).
A pošto sviramo na raznim lepim mestima gde dvojka nije početak i kraj sveta (uz sva uvažavanja i mojoj neizmernoj ljubavi prema dvojci i "šumadiji"), ja sam se potrudio da mi svi ritmovi, pa i dvojka, budu kompaktni i iznivelisani. Mislim da će me svi muzičari koji treba i razumeti.

Razdvajam klavijaturu na tri (3) kanala: 1.Drums, 2.Bass, 3.Solo i sve ostalo

I na kraju ja sam jako zadovoljan kako sam sredio spravu.

p.s. Svaki od ovih ritmova sam kucao ručno u mojoj klavijaturi.

Pozz . . .
__________________
Kakva bi tišina nastala kada bi svi govorili samo o onome što znaju...
Dovijarski025 je offline   Reply With Quote