Videti jedan post
Star 30.08.2010, 17:10   #1183
Boban010
Zaludan vladika
 
Registrovan/a dana: 05.07.2007
Mjesto: Pirot
Godina: 52
Postovi: 1.272
Downloads: 416
Uploads: 29
Rekao HVALA: 60
Zahvalili mu 224 puta u 196 Postova
Boban010 befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

@Vule
Blago receno nisi u pravu,kod nas jos uvek ljudi obradjuju zemlju pored mizerno placenog posla(8-12000 din plata) pa se na taj nacin prehranjuju-prezivljavaju i jeste kod nas pivo 50 din ali ispred "zadruge"!
Neki dan cujem na vestima besplatne knjige za petake(naravno u Beogradu),totalno nevazno sto sam ovo uzeo kao primer ali toga kod nas nema.Sta hocu da kazem,ljudi iz okolnih "provincija" su strasno ogorceni na Beograd jer smatraju da im je ucinjena nepravda,pogotovu oni koji proizvode hranu i za drzavu i za svoje potrebe,za razliku od Beograda.Zasto?
Jer smatraju da se najveci deo kolaca neopravdano izdvaja za Beograd i beogradjane pod tim izgovorom da su veci troskovi zivota.
Manimo politiku,trebali bi koliko toliko da imamo razumevanja jedni za druge(mislim na nas muzicare).Citajuci razne teme o tome ko za koliko svira,sta je sve kupio,da li zivi od svirke,koliko ima tezgi mesecno stice se utisak da skoro svi muzicari razmisljaju ovako-Meni je super a vas ostale ko sisa kad ne umete da se snadjete,da se prodate,da svirate i sl.Retki su oni koji bi voleli da svi mi imamo dosta posla i da dobro zaradjujemo.O tome pocnu da razmisljaju tek kad im se "zavrne slavina" a neki cak ni onda.Nije strasno kad se svira za malo para,strasnije je kad nema gde da se svira.E,da,ima tu i mnogo lazi tipa,ja ovo,ja ono,sviram po osam dana u nedelji,mlatim pare....Samo da komsiji crkne krava ili da komsija crkne od muke svejedno.Sta reci osim da je sve ovo tuzno......
Boban010 je offline   Reply With Quote