Videti jedan post
Star 27.07.2010, 11:39   #28
sinisa
Kao kod kuće
 
sinisa's Avatar
 
Registrovan/a dana: 09.03.2005
Godina: 43
Postovi: 884
Downloads: 3114
Uploads: 10
Rekao HVALA: 72
Zahvalili mu 115 puta u 106 Postova
Instrumenti: Korg Pa5x
sinisa ist zur Zeit noch ein unbeschriebenes Blatt
sinisa pošalji poruku preko MSN messengera
Standard

JA samo kazem ono sto je covek rekao sa malom ispravkom. AKo su mu u rolandovom servisu rekli da je "ram" ja sam samo rekao da nije ram jer je GW7 ne poseduje. U svim klavijaturama koje nemaju mogucnos prosirenja memorije bilo ram ili rom one se postavljaju na maticu plocu kao i obican cip.
Kao sto si reko to standardni nas serviser tesko da ce moci da zameni,a takve cipove tesko je i naci kod nas.
Znam dobro kako rade pojedini zvanicni servisi Rolanda,korga...i ostali za PC i RTV.. Pogotovo ako nahvataju nekoga ko se ne razume.
Nigde nisam reko da je 100% OS ili samo Rom. Stvar je u tome sto sve novije rolandove klavijture poseduju SSD Solid state drive na koji se obicno instalira sistem,a ostatak koristi za ubacivanje i cuvanje ritmova itd. Mad ima i onih kojima je sitem u glavnom cipu. Ako se slucajno obrise ili osteti neki od sistmskih fajlova nema sanse da upalis klavijturu,zakocice na samom posetku ucitvanja sistema.
I sam si rekao da ti se desavalo da blokiras klavijturu jedostavnim formatiranjem SSD.Jesi se zpitao zasto se to desava???
Vrlo jednostavno,Externu mozes da formatiras preko PC ali internu memoriju nebi smeo jer postoje zasticeni fajlovi koje formatiranjem na klavijaturi ne brises,a ako formatiras sa PC on ce normalno pokusati da obrise i te zasticen i dolazi do blokade,ponekad i do ostecenja SSD.
Dodato:
Kolega sta si tacno ubacivao u Gw7 sa PC?

Promijenjeno od sinisa (27.07.2010 u 12:08 sati) Razlog: Automatski spojeni uzastopni postovi
sinisa je offline   Reply With Quote