Videti jedan post
Star 23.03.2007, 15:14   #7
imiralem
Početnik forumacije!
 
Registrovan/a dana: 17.09.2006
Postovi: 25
Downloads: 177
Uploads: 0
Rekao HVALA: 1
Zahvalili mu 0 puta u 0 Postova
imiralem befindet sich auf einem aufstrebenden Ast
Standard

Svaka cast i od mene, samo da dodam malo pojasnjenja 8O
Kao ing. informatike na to imam pravo. U pravu si da nista nije vjecno, kao sto disk ima svoj vijek trajanja, isto tako i disketa, a bogami i flash memorijske kartice imaju svoj vijek. Razlika hard diska od diskete jeste u kvalitetu. Ploce na disku su od tvrdog materijala, premazane feromagnetnim namazom, no sto se tice i jedo i drugo radi na principu magnetizma. Disk je brzi samo zato sto ima veci broj obrtaja i sto je brzina pristupa glave za citanje puno puta veca od disketnog uredjaja. Naravno da je sve to osjetljivo, pogotovo, sto muzicari tumbaju svoje sprave cesto, tako da ne smetnete s uma da to moze zakazati. Za fajlase da se ne pouzdaju previse u hard disk, moze otkazati kad najvise treba Zato je ovo rjesenje zgodno, mada opet kazem imajte na umu da je sve to privremeno i nije vjecno. Ja sam sebi ugradio u Korg PA 60 disk od laptopa bez problema od 10 GB i fercera, mada me sad zanima da li mogu ovaj OS od PA 80 koji pominjete za PA 50, instalirati na PA60 i sta dobijam? Imam jos jedan disk od 2 GB cini mi se ako nekome treba neka se javi. Inace sam u Mostaru.
imiralem je offline