YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Pa800 vokoder parametri (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27321)

sale0230 15.07.2014 14:35

Pa800 vokoder parametri
 
Pozz.. Jel mi moze neko preporuciti najbolje parametre tj. podesavanja za vokoder da zvuci onako kao studijski snimak.? :) Previse mi je onako robotski i ne svidja mi se kako mi je podesen.
Interesuje me kako da postavim parametre za tercu, i koliko je najbolje da bude ukljuceno glasova. Da li treba da stoji na +3 ili na UNISON tamo kod podesavanja za tercu?
Hvala :)

Narodnjak300 15.07.2014 18:08

rasteluj to malo ako ima detuning.

nesaband 15.07.2014 18:12

E bas si mu sve lepo objasnio....bravo care....a mene si slatko nasmejao...=))

mikimiki 16.07.2014 01:41

Unison ti je isti glas kao i tvoj.Na pa800 imas mogucnosti da uradis sve terce.Mozes kreirati svoje skale..Samo malo drugacije se pravi nego recimo u Voiceworks ili voicelive.Mislim da imas u downloadu da skines dosta toga za pa800...
Neznam dokle si stigao...Pisi pa camo pomoci kako mozemo..

sale0230 16.07.2014 12:42

Uspeo sam podesiti da zvuci solidno. Samo jedan glas sam ukljucio i stavio na -4 da bude malo dublji od moga...Imam za svaki tonalitet uradjen..hehe..Treba malo experimentisati..

skoricnik 16.07.2014 13:00

Ja bih uvek stavio +2, eventualno 3, sve preko toga je previse i stvara robotiku. Ne pojavavaj puno prateci, drzi da je prvi glas 30% jaci od prateceg i dobro ustimaj efekat, po ukusu. Ako znas da pevas, sve ce ti biti jasno :).


Sent from my iPhone using Tapatalk

acakasper 16.07.2014 18:17

sale jel bi mogao napisati postupak da i mi okusimo malo terce?

mikimiki 16.07.2014 22:08

Pa najbolje je odraditi terce po skali..ne moze +2 ili +3/Jedan ton ce ici tacno drugi nece.Zaboravio sam sada, imao sam davno pa800.Malo se drugacije radi terce.Ove durske i molske vec imas, za ove narodnjacke moras malo da se potrudis.Mislim da se na pa800 radi prema prvom tonu..Recimo ako je pjesma Krcma u Planini iz E.Tercu pravis za taj ton (G#) +4, sledeci ton je F (+5), i tako dalje...Tako ide na pa800.To je malo drugacije pravljenje nego kod voiceworks i voicelive...

Ako sam zeznuo, ispravite me.Nemam pa800 vec 5-6 godina...

I da, eventualno koliko glasova..Sto se tice vocalista manje je uvijek vise..Ja sam recimo uvijek koristio ili gornju ili donju tercu..Eventualno u nekoj pjesmi unison za oktavu nize, ili kako vec...Sve zavisi...Nemoj previse.I sve to moze da zvuci ok ako i pjevac tacno pjeva.Ako ne pjeva kako treba onda i svaka greska se podupla najmanje.Sto se tice same terce, moze recimo dvije iste samo stavi panoramu na njih.Jedna lijevo , jedna desno.Izbjegaji da dodajes zenske ili muske artifakte, jer i to dodaje dodatnu robotiku..Znaci samo od pjevacevog glasa..

skoricnik 16.07.2014 22:50

Pa800 vokoder parametri
 
Ne radi se o skali nego o tipu prateceg vokala, mozes da stelujes tzv. "godine" (age).


Sent from my iPhone using Tapatalk

mikimiki 16.07.2014 23:20

Najbolje je to ostaviti na 0....


Trenutno vrijeme na Forumu 14:57

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org