YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Yamaha (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Dorada ubacenih multisemplova kroz Expansion mmanager u Genos (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=30547)

keyboards 10.01.2018 05:48

Dorada ubacenih multisemplova kroz Expansion mmanager u Genos
 
Link
https://www.youtube.com/watch?v=wJfO6u0Nu7I

(Evo na mom telefonu ne vidim opciju da ubacim link jedino ga mogu kopirati i ovdje zalijepiti.) citao sam casperovu uputu o linkovima ali ne vidim tu opciju ili nest sam promasio. )

casper 10.01.2018 08:52

Kako pregledavaš forum kada si na mobitelu? Koristiš browser ili neku aplikaciju?

Video na 12,45 sec. Stisni DIRECT ACESS i neku registraciju da vidiš što ima unutar banke, tj. da se "sjetiš" gdje si je ubacio.

keyboards 10.01.2018 15:54

Browser
Ma da . Tu im obicno dam imena.

casper 10.01.2018 19:55

Kada na mobitelu pratiš forume i aktivno sudjeluješ u pisanju, a pri tome koristiš browser, mnogo toga što je specifično za forum kao poseban oblik društvenih komunikacija nećeš moću vidjeti niti uraditi. Instaliraj besplatni Tapatalk i vidjet ćeš sasvim drugu dimenziju u odnosu na ovo što vidiš preko nekog browsera. Naravno, ovo se odnosi samo na one forume koji su i pripremljeni za ovakav pregled, a yu-midi je jedan od tih. Vidio sam mnogo profi i manje profi foruma koji nisu prilagođeni ali neka te to ne zbuni, oni su "malo zaostali" u vremenu i tehnologiji. Ovo je van teme ali dobro je znati, a ovdje sam opisao kako staviti link u post preko mobitela, tj. Tapatalka.

A sad malo vezano uz video. Želio bih komentirati dva detalja. Prvi se odnosi na podešavanje Volumena u Common tabu kod PowerChordPA4 gitare. Prilagodba jačine za svirku uz neki ritam i pohrana koju nakon toga radiš u registraciju (15,32) se ne radi na nivou VOICE EDITA. To podešavanje se radi s volumen potenciometrom određenog parta, na tvom videu konktretno s RIGHT3. Naravno da se postiže isti učinak i s ovim što ti prikazuješ ali tvoj pristup je potpuno pogrešan. Po toj logici bi za svaki novi ritam trebalo odraditi novo podešavanje unutar Common opcije i kreirati novi USER sound. Drugi detalj je onaj gdje spominješ jačinu layera i podešavanje u YEMu (11,35). Ako su omjeri svih layera unutar jednoga sampla dobro postavljeni, onda će i ovaj Volumen unutar Common funkcije djelovati na svakoga jednako, tj, proporcionalno. Ako su oni postavljeni pogrešno kao kod tvog uzorka sounda, onda se radi grešci koja je napravljena prilikom izrade sampla. Zato je i logično da se i popravi na tom nivou, tj. unutar YEM-a. Da, to oduzima određeno vrijeme i ponovno upisivanje packa u klavijaturu ali kod Yamahe su stvari postavljene na taj način. Na tu se logiku treba naviknuti, naučiti kako ona funkcionira i time će se uštedjeti mnogo vremena i živaca.

keyboards 10.01.2018 20:46

Slazem se sa komentarima da se tako to moze uraditi medjutim ja to tako ne radim. Ja kompletan ritam stimam sa potenciometrima kijevo kne ukazeci u style creator sve dok sve ne dotjeram oo volji a zatim na kraju odem u style kreator gdje u Basic samo sve sacuvan. Isto tako i sa bojama koristim stimanje sveka sa assignable button gdje sam postavio stvari koje me interesuju i tek na kraju idem u voice edit i sacuvan. Svidja ni se ovaj nacin rada. U styke kreator ili voice kreator idem samo kada mi to zahtjevaju pojedine funkcije ali sve to rijesavam inace na assign potenciometrima i bez stykili sound creatora dok u njima samo to sacuvam. Nazovi to kako hices rezultat je isti. Semplove zavrsavam u awave kao i kayering da bi ih mogao kasnije korietiti za korga, NI instruments i Yamahu a samo ih import u Exoansion manager u sf2 firmatu. Ne trudim se uopste da trisim vrijeme na editiranju niti mapingu semplova u expansion manageru isim semplova za drums koje radim importiranjem wave formatu zatim tu radim sve istalo dok kao sto rekoh regularne instrumente ne radim u Expansion manageru niti imam namjeru tu raditi a potpuno sam upoznat sa manual za Genos i njihovim objasnjenjima koja ja bas ne orihvatam u cijelisti kao niti od drugih klavijatura. Hvala na odgvoru.
Dodato:
Imam jedno konkretno potanje za caspera ako je voljan idgovoriti na sto kraci nacin. Naime koji je po tebi najbolji nacin orenijeti sve sa jednog Genosa na drugi. Ka naprimjer na PA4 sacuvas set i samo ga ubacis u korga i automatski sve funkcionise i sviras.
Dodato:
Samo da dodam yamaha support tim neznaju kako to uraditi i misle da nacin ne postoji. Makar tako jazu iz yamahe u Kanadi.
Dodato:
Svakako da postoji Expansion manager ali time nije sve u ootpunisti rijeseno u jednom fajlu.

casper 10.01.2018 22:02

Do istih rezultata se može doći različitim putem. Međutim, ako se radi pravilno, onda se iste radnje ne moraju ponavljati svaki put iz početka. Sudeći po ovome videu i ovome što kažeš da je tebi lakše i bolje, kompiciraš si posao bez razloga.

Evo primjera. Volumen Right3 je postavljen na vrijednost 57 (13,43). Na toj vrijednosti ti podešavaš sounda PowerChordPA4 gitare u Voice edit kako bi ga uskladio s ritmom i kao takvog ga pohranjuješ u USER.
I što se događa kada isti taj sound gitare pozoveš na RIGHT 1 gdje je volumen recimo 100? I ta gitara treba biti usklađena s nekim lakšim Beat ritmom koji nije "pun i zasićen" kao ovaj na videu? Opet ćeš raditi novi USER?
Ako misliš da je to dobro i lakše, OK. Imam 101 argument protiv takvog pristupa ali svakome na volju.

Awave je dobar progam. Ima odlične mogućnosti, kompatibilan je s mnogim formatima i ako ti želiš odraditi jednim udacem dvije muhe, to je tvoj izbor. Međutim, taj SF2 koji "uguraš" iz njega u Genos nema polovicu onih mogućnosti koje možeš odraditi u YEMu. Opet kažem, svakome po volji.

Ne znam koji yamahin suport si zvao ali mi se čini da oni pojima nemaju. Trebaju ti samo dvije datoteke da sve preneseš iz jednog Genosa u drugi. Prva je onaj famozni ppi koji uneseš kao Pack, a druga datoteka je Backup podataka koji napraviš na prvom Genosu. Predpostavka je da koristiš samo USER i EXPANSION memoriju, dakle bez USB sticka. Ako je i USB u igri, onda i njega gurneš kao treći medij u ovog drugog Genosa.

keyboards 11.01.2018 21:21

Sto se tice sacuvavanja podataka tacno je da su ovi iz Yamahe nestrucno i neznajuci tako jednostavan odgovor glupo reagirali i nisu znaki odgovoriti. Juce sam bas probao da sacuvan backup i expansion i to je ustvari sve sto treba. Tako jednostavno a nisu znaki reci. Sa ovim sam zaokruzio sve sto mi je bilo ootrebno da znam o genosu iako sam tek sada oresao prije tri sedmice na Genosa i uopste na yamah arrangere. Ustvari nisam presao, ostajem na korgu a eto Genos u studiu i pokadkat kad zatreba kao druga kkavijatura. Dista sam zadovoljan Genisom i nisam oogrijesio sto sam jedan OA4 zamjenio za njega jer netrebaju ni dva PA4 i eto nakon nekoliko generacija od PA2 pa do PA4 prekinuo sam tradiciju da kupujem po dva korga jedan za studio a jedan za svirku. Od sada mi je Genos u studiu i potpuno se uklopio u koncepciju. Lijep pozdrav
Dodato:
Evo ja onako kako vam okaza ubacih semplove i eto ovako zvuce.

https://youtu.be/6yyqT5_TKi4
Dodato:
U vezi sacuvavanja cijelog seta zahvaljujem se casper na idgovoru. Ustvari sada vidim da to pise tako i u manual ali ja valjda navikao nankorga pa stalno trazim opcije kao kod korga. Polako ulazim u yamahinu logiku i konacno sam legao i procitao manual u cijelosti jer je tako kakse da se ne luta. Ali posto mi Bosanci citamo manual samo na kraju da vidimo gdje smo zeznuli stvar onda nije nam ni zamjeriti.

casper 12.01.2018 12:38

Da bi se pravilno iskoristio instrument, potrebno je prije svega upoznati sve njegove mogućnosti. Ponekad je teško mijenjati navike i razum veoma često ide logikom onog instrumenta kojeg smo korisitli prije, kojeg bolje poznamo. To je osnovni razlog zašto mnogi kritiziraju Yamahu, ne samo zbog njegovih "ograničenih" mogućnosti, nego i zbog drugačijeg, mekanijeg, studijskog zvuka. Ponekad je teško "resetirati memoriju u uhu" i u kratkom vremenskom roku (ovdje mislim na jedno ili dva popodneva) prepoznati kvalitetu novog, drugačijeg sounda. Mislim da je Tihomir na dobrom putu da uskoro učini "reset" i da svoja razmišljanja s onog prvog videa gdje uspoređuje zvučnost Korga i Yamahe promijeni u jednom svom dijelu. Vrijeme će pokazati sve ... ;)


Još dva detalja koji su vezani uz video. Podešavanje Atacka kod sounda DetuneAccPA4 (2,43) su napravljene pogrešnim vrijednostima. Ako želimo da prva faza envelope bude sporija ili kako Tiho kaže, "da ti ne bude na prvu", klizač se mora pomaknuti u desno gdje će vrijednost biti veća od nule. Druga stvar koja je bitna i koju treba shvatiti jest pohrana u USER memoriju. Naime, izrada USERa (15,16) u ovom videu je radnja koja je bila nepotrebna. S obzirom da su sve promjene PowerChordPA4 gitare u Voice editu bile pohranjene na registraciju 8, ovaj USER istog sounda nema svrhu. Ovaj princip pohrane u USER se ne odnosi samo na sound već i na sve ostale dijelove Yamahinih aranžera, na Style, VH, Song, Effect ... Registracije su po hijerarhiji "iznad" svega i one pamte baš sve parametre koji smo predhodno promijenili.


Trenutno vrijeme na Forumu 00:26

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org