YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Boje i semplovi (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Trebaju mi loopovi u KMP formatu (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=23117)

marko87 03.07.2012 19:17

Trebaju mi loopovi u KMP formatu
 
E ovako, posto sredjujem ritmove za One Man Band, dosao sam do jednog seta u kome ima par ritmova koje sredjujem, medjutim problem su mi loopovi.Treba mi neko ko je raspolozen da mi izvuce sounde u KMP formatu kojima su loopovi. Ja vec imam sve semplove ekstraktovane, i oni koji imaju smisleni naziv uspem da poredjam , medjutim ima semplova sa drugacijim nazivima koje ja ne mogu da skontam . U style works-u vidim nazive tih soundova koji mi trebaju. Znaci ko ima Korg PA800 , Pa2x moze mi pomoci. Nisam siguran da smem da pisem naziv seta ali napisacu naziv jednog od sounda koji mi treba.

Evo npr.
-CASIO_DJED_

Hvala unapred

acakasper 07.07.2012 22:23

druze nemoguce je da style works to podrzava,jer preko njega ne moze da se slusa kmp format,to mora preko sound forge ili nekog drugog sempler softvera da se uradi.

marko87 07.07.2012 23:53

Nisam ja ni mislio preko styleworks-a da slusam nista. On mi samo sluzi za konvertovanje,i za pustanje ritma koje ja preslusavam na svoj nacin , tako sto sam konfigurisao sistem za tu namenu,naravno preko njega mogu da vidim koji zvukovi idu u ritmu(sa tacnim nazivom) ,pa zato i pisem da mi eto za pocetak treba taj sound(casio_djed_) ,imam jedan set i ima minimum jedno 10 ritmova u kome se nalazi taj loop na percs traci.

p.s.Ne znam da li si slusao moje demo snimke, ako nisi poslusaj i bice ti jasnije za sta mi to treba. Pozz

tranzit 08.07.2012 21:58

Ajd Marko da ti pomognem, a nisam bas mislio, nadji (kupi) program WAVEXractor i uradices to bez icije pomoci. Sve ces ih izvesti jedan po jedan bez problema.

korg18 09.07.2012 00:22

korg18
 
ili jednostavno ako zelis povaditi iz pcm ksf fajlove,to moze da cita i pa1x converter koji imas ovdje u download centru.

tranzit 09.07.2012 01:28

Nestabilan, nesiguran i netacan kod vecih i kompleksnijih setova (narocito kada su audio loopovi u pitanju) a pored toga i nekompatibilan sa Win 7 64Bit. Mali program, prilicno veliko smece.

marko87 09.07.2012 22:34

Citat:

Originalno postovano od tranzit (Post 219856)
Ajd Marko da ti pomognem, a nisam bas mislio, nadji (kupi) program WAVEXractor i uradices to bez icije pomoci. Sve ces ih izvesti jedan po jedan bez problema.

Ispravi me ako gresim, ali taj program ne radi ono sto ja hocu. Kontaktirao sam sa autorom tog programa i on mi je potvrdio da to sto ja hocu nema. Naime taj program ,poslednja verzija moze da ocitava nazive sounda , i moze da ekstraktuje semplove iz PCM fajlova, ali ne moze da ekstraktuje kompletan sound sa poredjanim semplovima u nekom od formata koji meni odgovaraju (sf2,KMP...). Semplove izvlacim sa pa1x converter , i sad ima semplova koji imaju smislen naziv npr. :
Rumba_096(1)
Rumba_096(2)
Rumba_096(3)

E ja to spakujem i koristim.


btw. A sto nisi mislio?

tranzit 10.07.2012 14:24

Hahahaha... to "nisam mislio" mala sala a ostalo... program i jeste osmisljen da exportuje PCM ali ne i .kmp. Shvatio sam da zelis da exportujes upravo PCM i iz tog razloga sam ti i prdlozio taj program koji je vrlo siguran u tome sto radi.

marko87 01.08.2012 02:23

Ajde korgovci pomoc.

Vex 01.08.2012 14:18

Loop-ove ces teško tako exportovati....tačnije, mislim da ne možeš... Najbolje da nađeš wav tog loop-a i da ga importujes i ti odradis time slice, pa ga posle ubaci u koji style hoćeš... Ili nadi set kompatibilan sa tvojom klav. I povučeš taj loop iz usera a loop traku prekopiras iz ritma u kome se koristi loop.

Sent from S3


Trenutno vrijeme na Forumu 02:09

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org