YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Servis klavijatura - uradi sam (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=46)
-   -   KORG PA1x-upao mi taster EXIT (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=22025)

nemanja 1982 08.03.2012 23:34

KORG PA1x-upao mi taster EXIT
 
Zdravo svima.Upao mi je taster EXIT na KORG PA1x,ne mogu nikako da ga izvadim. Sta je najbolje da uradim? Nemam u blizini servis,da li bi smeo tj.mogao da otvorim klavijaturu,a da nesto ne zeznem ? Jel ima neka fora pri otvaranju Pa1x? Hvala!

nikadvisekorg 09.03.2012 02:11

Nema fora, ako nemaš iskustva s otvaranjem i popravkama, nosi to u servis da ne "popraviš" još nešto.

nemanja 1982 09.03.2012 21:04

Hvala na odgovoru. Ipak ce da ide u servis. Zna li neko koliko se krecu tasteri i popravka?

tranzit 09.03.2012 21:24

Odrace te... hahaha... ama moze stvarno da se desi da te debelo izlazu da je uzgred otislo, satro jos i ovo, pa ono, pa skup taster, pa dugi rad na popravci jer se morala otvarati kompletna klavijatura... svasta mogu da izmisle. Zavisi na koga naletis. Nego, ako si i malo spretan, kupi taj taster i zamijeni sam, nije to tako komplikovano. Olovku u ruke kad budes otvarao instrument i zapisuj i crtaj gdje je sta bilo prisrafljeno i utaknuto. Obavezno prije nego pocnes sa otvaranjem dodirni neki radijator ili gromobran a mozes i uzemljenje na utikacu za struju. Ovo radi statickog elektriciteta koji zna da se nakupi pa da osteti osjetljivu elektroniku klavijature. Sam taster ne kosta vise od 5 Dollara a garantujem ti da u servisu neces proci bez 50 pa i vise..

just_be 09.03.2012 23:07

Ako imas nekoga ko se razumije u elektroniku, taj bi ti mogao sve rijesiti. Nema nikakvih posebnih "caka" za vrijeme otvaranja, jedino fletove polako iskopcati (jer su osjetljivi lako se prekinu). I pazi samo kad budes odvajao plocu da ti svi tasteri ne ispadnu, muka ih je sve vratiti na svoje mjesto. Sto se tice tastera ja sam zalijepio sekundarnim ljepilom (i to obicno kinesko sa motivom sumo hrvaca :lol: ). I radi i dan danas kao da sam nov taster kupio. Jer kod pa1x su ti tasteri svi povezani i znaci zbog jednog morao bi da kupujes cijeli red. Moje misljenje je da sacuvas novac i odneses kod nekog "svog", sto rece tranzit oderat ce te nizašta.

nemanja 1982 09.03.2012 23:26

Hvala Vam puno na odgovorima.:)

mimiki 10.03.2012 00:25

brate vidim da ne zivis ovde,al u bg-u lik da mi zameni jedan taster naplati 1000dinara a deset tastera 3000din :)

korg18 10.03.2012 00:56

korg18
 
Druze moj imam ja taster za pa1x,mislim da imam par komada tastera pa mogo bi ti pomoc to poslat,skupi su tasteri,inace,ja sam 10 komada platio 60 eura,i previse,ali kad mi je trebalo nema nigdje,ako zatreba poslacu ti taster,i lako je zamijenit,ali kao sto kolege kazu ako nemas iskustva ne dirat jer osjetljivo je.

nikadvisekorg 10.03.2012 02:12

Ma daj bre gde to u Bg? Pa svuda u Srbiji je 1 taster 1 do 2 evra, s tim što se otvaranje klavijature naplaćuje 10 evra.

korg18 10.03.2012 14:49

korg18
 
eto vjerovali ili,ne ja 10 tastera platio 60 eura,ako mi vjerujete,i to nisam mogao sebi doc,da platim za te plastike koga god zovem po srbji i beograd,traze mi neke paprene pare,i morao sam kupit zato toga sad imam i poklonicu drugaru,lako je to zamiojenit bitno je samo otvorit klavijaturu,i ne skida se nista samo je otvorit i naslonut donji dio na nesto mehko da se ne ispara,i odvrne se par navrtki na ploci na desnoj strani i ploca se podigne i zamijeni se taster koji je puko,ja sam sebi mijenjao to.Daj bilo 1 eur taster kada sam ja htjeo kupovat ali gotovo je pozdrav narode.


Trenutno vrijeme na Forumu 11:46

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org