YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Hard Disk za 3x - 61 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=20713)

No.1 29.11.2011 10:44

Hard Disk za 3x - 61
 
Kakav HD koristi mali 3x - 61 keys ???
Dali je isti kao kod 2x??
I kako se ugradjuje, jel na mesto one interne memroije od 1,7 gig ???

danijel011 29.11.2011 13:40

Kristi 2,5'' SATA (kao u novijim laptop računarima). Ako sam dobro shvatio, za njega moraš da kupi i taj "instalation kit" koji ne uključuje sam disk.

nikadvisekorg 29.11.2011 17:38

I koji će ti taj hdd, jer moraš da dokupiš hdd kit, koji nije jeftin, a već imaš usb post za fleške.... bolje kupi neki eksterni hdd od 200-300gb i nakači ga na usb, ima da te košta jeftinije nego samo taj hdd kit.

gocopica 29.11.2011 23:10

Pozdrav svima,

kao što je kolega nikadvisekorg, reko nije potrebno kupiti interni disk.

Osim ako sviraš dosta karaoke ili midi fajlove pa ti treba mesto gde bi jih stavio.

Mada može se koristiti externi disk opet se poslužujem idejom nikadvisekorg, jer kit nije jeftin.

mirandess 29.11.2011 23:28

@nikadvisekorg da, ali sta ce kad kupi i spoji ga preko usb-a, ucitavanje mp3. formata na korgu(bar kod mene na pa2-ici), treba mu barem 20 sekundi da ocita pjesmu(odprilike od 4 minute).... ja sam probao, pa tako da znate... imajte i to na vidu.... Znaci zavrsi pjesma,pa cekaj 20 sekundi, pa druga, pa tako redom.... :S to je kod mene problem kad stavim i stick i kad sam hdd od 1tb od druga posudio i probao(cisto onako pro forme da probam)... A sto se tice ugradnje preko usb-a, moj savjet ti je (ako ces vec tako raditi) npr, otvori klavijaturu(jeste da je "kentranje") ubaci hdd unutra, pricvrsti ga, napravi malo kuciste od usb-a(od pozadi) i prikopcas ga fino, ucvrstis ga(nemoj varit nista ili nesto slicno :)), i to je to, dobio si fakticki estetski ljepse... ali oprobaj prvo ovo sto sam napomenuo, to ucitavanje falova dal je to i kod pa3-ce, nisam imao vremena(tj. nisam se sjetio) kada sam probao pa3x-a... sretno i nadam se da ces uspjeti. Pozz!

nurfet 29.11.2011 23:54

pozz.ja sam probao pustati mp3 i matrice sa usb-a na Pa 3x nisam primjetio nikakvo cekanje...

No.1 30.11.2011 00:56

Pa mogu mp3 i preko USB al desi se da nekad ne radi kako treba konkretno onaj problem koji sam naveo u drugu temu mesa matrice.
Verovatno je to od neispravni stari ili nekvalitetnii USB.
Ili kako da je ne znas kad se zajebe oni su osetlivi.
Interna 1,7g memorija isto slabo radi...
Tako da znam da HD na 2x samo radio kako treba i bez mane....to je to.
Hvala

mirandess 30.11.2011 01:06

ma dobro to je vjerovatno do softvera, ne vjerujem da je do sticka ili slicno...
slusaj, probaj taj eksterni hdd nemoj se zalijetati, ako uspije uradi ovako kako sam ti ja rekao(kazem jest da je "seljakluk" ali sta ces)... da ne bacis novce... meni je i ovaj hdd na pa2-ci velik, sta ce mi toliko...... ta ne bi da cu koncert snimat "all day, all night" :D ;) Sretno.

taletdkmk 30.11.2011 02:06

Ovako samo na kratko mogu da kazem da sam izvadio interni flash drive od 4, ubacio drugi 8 gb, ukljucio pa3 potrazio mi je da ubacim usb sa operativni I resurse, stavio sam onda pa3x formatira usb, zadrzi za njega 2 gb :) a ostalo se koristi kao da imate u pa 3 hdd mozda I bolje. Pozz Ja sam licno instalirao kod meni super funkcionira probajte necete zazalote :)

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk

ella 85 30.11.2011 12:14

znaci ako sam dobro razumio pocele su se kupovat pa3x da bi se na njih pustale matrice,zanimljivo,i opet kazu kriza


Trenutno vrijeme na Forumu 15:49

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org