YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Kopiranje USER SCALE-Triton (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=10261)

Alix 27.07.2009 23:45

Kopiranje USER SCALE-Triton
 
Pozdrav kolegama!
Zamoljavam da na temu odgovaraju smao ljudi što znaju o čemu pišu a ne nagađaju kako i šta...Treba mi samo stručni savjet kako se prekopira User scale sa jednog seta na drugi...Već sam štelo te jadne skale ali toliko parametara i brojki treba zapisati pa naloadati drugi set pa mu podesiti skalu pa poslagati efekte,itd...Dakle zanima me kako preko funkcije GLOBAL/USER SCALE povući sa CF-kartice User Scale sa drugog neučitanog seta?Dali se to može raditi preko Seqvencera ili ....?U user manualu ništa ne piše o tome,a sigurno se to može odraditi ali sam osto bez ideja...Mnogo hvala za odgovor,pozdrav!

zsimonovic 28.07.2009 00:12

Papir i olovka i polako prepisivanje! :)

tonijo 28.07.2009 01:37

I meni je poznata samo papir i olovka u ovom slučaju.:confused:

x3meSRB 28.07.2009 03:38

ne moze, ili bar ja neznam ja sam radio tako sto sam prepisivao kao i kolege :-)

Alix 28.07.2009 19:45

To me i plašilo...A šta u đavla User Manual neštp spominje Sequencer i UserScale?...E treba to batke sve popisati a meni trebaju 4 skale...Hvala kolegama na odgovoru i jedan veliki Pozdrav!

terza 28.07.2009 20:38

Ako hoces zapisacu ti ja te 4 skale,pa cu postaviti ovdje.Pa ih polako poredaj ,nije tesko to da se odradi,i ja sam ih sebi radio.Bitno je da ubacis te 4 harmonske konfiguracije u klavijaturu ,a dalje je lako.
Pozdrav

Alix 19.08.2009 08:55

Ajde Terza ili neki drugi kolega samo da mi malo objasni to prepisivanje User skali...Do sad sam koristio one što sam ih imo na setu što sam ga kupio još pre 4 godine...Međutim imam NIKAKVU dusrsku skalu (g-dur) koja je dojnja i ne valja za đavla...Našo sam na jednom setu jednu gornju koja je odlično odrađena ali sad me muči KAK da uđem u Usec skalu i prepišem je,i unesem u svoj set?Dakle taj korak me samo muči,hvala svima na odgovoru,Pozdrav!

terza 19.08.2009 15:56

Ajde da probamo.
Evo ti donja terca.

C -99
C# +99
D +99
D# 00
E 00
F +99
F# -99
G -99
G# +99
A 00
B -99
H 00

"Shift note" mora da bude na -4
Dodato:
Pitanje za Alix-a:

Dali imas triton LE ili triton studio.

Alix 19.08.2009 16:50

Hvala care na trudu..Evo da ti dam primer,ovu skalu želim da unesem u Tritona (u pitanju je Triton Extreeme ali isti đavo kao i Classic i Studio što se tiče User skali)

Ovo mi je idealna skala koja se glasi_

C-99
C#+00
D+99
D#+99
E+00
F+99
F#+99
G+99
A+00
B+00

E sad kad unesem ove parametre u gornju nacrtanu tastaturu,kako da je sačuvam ili jednostavinije kako ove đavle kad naštelam po notama da klapim i memorišem na USER Scale da je upisan u PCG-ju?E puno ti hvala imam neke preglavice s ovim a uslugu ću da ti vratim ili sa materialom ili kako drugačije samo mi se javi na PM...Pozdrav!

terza 19.08.2009 17:18

Pokusavam da ti iz glave objasnim ali neide ,morat cu sjesti za klavijaturu pa cu ti detalj po detalj napisati.


Trenutno vrijeme na Forumu 10:28

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org