YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Saveti za bolju svirku i bolji bakšiš (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=40)
-   -   POMOC!!! oko repertoara (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=24124)

perobp 14.11.2012 06:34

POMOC!!! oko repertoara
 
E ovako, pokusavao sam da nadjem slicnu temu i ima ih dosta, ali na zalost nisam nasao ono sto meni treba. Nedavno sam dobio ponudu da sviram u nekom restoranu za fine parice. I cim smo poceli da ugovaramo posao sreo sam se sa jednim problemom. Oni ustvari traze neku tihu svirku, ono kao za bolje varenje nemam pojma, sto i nije u mom fazonu. E sad naadam se da cu naici na pomoc starijih kolega, ono sto ustvari ja trazim od vas je neki repertoar od 70-ak pjesama skroz laganih baladica, koje ce biti prikladne za svirku u jednom restoranu. E, ne sviram strano, imam problema sa izgovorom i jezikom tako da samo dolazi domace u pitanju :) nadam se da ce te mi pomoci :) hvala unaprijed <:-P

rafael 14.11.2012 14:59

Care ako vec planiras da sviras za publiku , to podrazumijeva da imas nekog sluha i da mozes sam skinuti pjesmu (pretpostavljam, ispravi me ako nije tako) znaci otvori youtube kreni slusati baladice ,hvala Bogu sad youtube uz jednu veze i 20 slicnih pjesama, znaci taj repertoar ne bi trebalo biti tesko skovati..Eh sad ako tebi nesto drugo treba ,postavi malo konkretnije pitanje.Pozz

Dell 14.11.2012 16:06

Trebao si da napises gdje zivis, pa sam morao da ti uradim ip trace :) Kako zivis u Crnoj Gori, sad ne znam jel zivis u primorju ili tamo malo planinski. Sto se tice varenja (stomaka naravno) da si npr. kod nas tu sa Dalmacijom ili Slavonijom ne bi omanuo. Ne znam sad kako to kod vas prolazi, ali moja preporuka ti je da skidas vase starogradske pjesme, ala Ksenija Cicvaric, Merima Njegomir, Zoran Kalezic, ali starogradske. Skini i od Zvonke Bogdana stogod, ako prolazi kod vas. To ti je moja preporuka.

albin korg 14.11.2012 23:34

Tose,Karan, Cetinski, Kemal Monteno, Joksimovic,Gibonni,probaj malo i toga ubaciti, neke laganice, to svagdje prolazi :)

bojan 15.11.2012 14:40

Kod mene u tim slucajevima najbolje su prolazile neke lagane,zabavne i baladice za tako neka mirnija mesta.

Sejox 15.11.2012 18:12

Covjek ipak nije napiso,da li nesto narodno ili zabavnjacko.
Ima raznih balada i baladica i laganih pjesama.

perobp 15.11.2012 20:15

Ok, slazem se da nisam bio dovoljno jasan. Ovako, iz CG (Podgorica) sam ali svakako ne moram svirati pjesme koje izvode crnogorci ili koje su crnogorske. dolaze u obzir i (na primjer) i Zoran Kalezic I Kico Slabinac. Ima svakako dosta pjesama, ali sigurno neki od vas bolje znaju sta bi tu prolazilo, i koje su to pjesme koje bi odgovarale ovakvom ambijentu. Meni su ustvari trebali direktni odgovori (svakako su mi neki i pomogli) Ime i prezime izvodjaca- pjesma. Mozda sam malo zahtjevan, ali evo moze li ovako, da ja napisem spisak pjesama koje mislim da bi odgovarale a vi da izbacite ili dodate pjesmu?(ili vi izbacite svoj repertoar, sve jedno) jer mi treba pomoc nekog iskusnijeg, i nekog ko je radio slicne svirke. Meni je priznajem dosta tesko svirati bez sasa, rumbe itd. Mozda je dosadna tema, ali vidim da je dosta vas spremno da pomogne ;)

Ljubashe 27.11.2012 21:32

Ja sam imao 4 meseca tog restoranskoh iskustva tipa nedeljni porodicni rucak i mogu da ti reci nesto okvirno sto sam ja radio a to ti je:
Strana muzika : My way- Frank Sinatra
Yesterday - Beatles
Beatiful Maria of my soul - The Mambo kings
Yesterday - Beatles
Wind of changed - Scorpions
Fields of gold - Sting
Let it be - Beatles
What a wonderful world - Amstrong i naravno nemoj zaboraviti Besame mucho,Strangers in the night,Love story ili ako slusas Elvisa nesto od toga...
A sto se tice "domace" Kemal Monteno ima dosta balada,Oliver Dragojevic,Oliver Mandic,Vlado Georgiev, Tose Proeski , Goran Karan i naravno Toni Cetinski.
Toliko od mene nadam se da sam ti bio od pomoci


Trenutno vrijeme na Forumu 23:18

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org