YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=60)
-   -   Korg Triton Tr (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=655)

triton_Extreme 17.01.2006 14:15

Korg Triton Tr
 
Cao Raja!

Sta vi kazete za ovaga Korga! Ja sam imo le, ali se je pokvario i prodo sam ga!
Sad sam mislio da kupim le nov ili da kupim taj novi TR????
Sta vi Kazete ?????

Pozdrav Le :)

kreso 17.01.2006 16:07

Ja koliko sam primjetio i vidio cijene su im tu negdje, TR je nijansu skuplji.. KORG-a TR još nisam imao prilike isprobati tako da neznam puno o njemu osim iz ovdje priloženih dojmova i priloga. Na prvi pogled TR je novi Triton LE samo malo ušminkan. Ima veću memoriju, sad da li ima bolje soundove neznam, mislim da su isti. Pitanje je da li može čitati soundove od LE-a i ostale Triton brače. Pošto je noviji sigurno je bolji. A koliko je bolji to će pokazati vrijeme.
No ostaje i dalje razočaranje jer i dalje ga rade kinezi (plastika), a vjerojatno mu nije niti tastatura ništa bolja kao i plastična funkcijska dugmad.

Treba proči neko vrijeme da se javi par novih vlasnika TR-a pa da čuješ dojmove o njemu. Od naših članova s foruma za sada znam jedino da Malimuzicar svira na njega. Pošalji čovijeku lijepo private poruku pa ga pitaj za dojmove. Tako češ saznati iz prve ruke vrijedi li šta i koje su mu mogučnosti. Kako sam reko, nisam ga još imo priliku isprobat, ali vjerojatno se radi o solidnom solo synthu i svakako bolje rečeno o ušminkanom Triton LE-u u crnoj verziji :lol:

Pozdrav

yu-midi 17.01.2006 16:09

Triton Le nov neces moci vise da kupis posto se vise ne proizvodi,samo ako ima jos negdje da se nadje u radnjama.
Jeste da je nesto skuplji TR za sada moze se naci oko 1000 € ali i vredi toliko posto je i malo bolji od Le.

toma 17.01.2006 17:35

pozdrav ljudi imam jedno pitanje koje bas nije vezano uz ovu temu
moze li se set od triton le staviti triton clasic?

edinj 18.01.2006 05:11

moze

triton_Extreme 18.01.2006 08:42

Hvala vam na Odgovoru!
Imam jos jedno pitanje dali ja mogu da metenm svoj set od le na TR?????

kreso 18.01.2006 10:01

Hm, po nekoj logici bi trebalo ići. Jer do sada, barem zadnjih 10-tak godina KORG pa i ostali iz velike trojke prakticiraju da nasljednici generacija pojedinog modela mogu čitati PCG-e i stylove (kad se radi o aranžerima) predhodne serije, a i dosta ih je kompatibilno među "bračom" kao Pa serija 50/60/80, pa i stariji kao u nekim segmentima sa starijom I serijom. Tako je i sa Rolandovom VA serijom (koja čita od E i G serije dosta toga) i Yamahinom PSR. No u ovom slučaju radi se o aranžerima. Dosta toga ovisi i o radnom procesoru i kapacitetu memorije.
Kad govorimo o solo synthevima Triton je fuel kompatibilan i pošto je KORG TR također Triton sinteza zvuka mislim i 99,9 % sam siguran da čita sve ne samo od LE-a nego i od Clasica. No ima jedna muha u čitavoj priči, a to je taj famozni novi sound od Pa1X i Oasys-a. E sad dali je procesor isti kao i od Oasys-a ili Pa1X ili je samo zvuk generiran i prekonvertiran za TR-ov procesor. No i dalje sam uvjeren da se radi samo o nasljedniku Triton sinteze zvuka, tako da sve od LE-a MORA ići na njega, jer da je unutra procesor i generator zvuka koji pokreće Oasysa ili Pa1X, ma hebeš mi sve nebi koštao samo soma eura.

Pozdrav


Trenutno vrijeme na Forumu 03:32

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org