YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg pa3x Songbook povlacenje ritmova (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=31214)

ffb 11.02.2019 15:54

Ma sve ok, ali jednog dana opet promjena synta, semplova itd itd u sto onda hehe?

sinisa 12.02.2019 01:55

Pa onda ispocetak,sav ulozeni trud se isiplati. Ja sam prosle godine presao sa rolanda na korga i morao sve od nule. Nisam naso ni jedan set za koji bi rekao e to je to hocu tako da mi zvuci aranzer... Nema nista dok ne sedes i sredis po svome. Ako hoces da se izdvojis od ostali ,da ne zvucis ko 99% posto ostalih koji koriste korg aranzere nema ti druge. :D

baltik79 02.06.2019 17:16

Evo i ja sam poceo sa koristenjem Songboka...pa imam pitanje jedno...
Radi se o Korg Pa4 ali mislim da je slicno kao i na proslim PA sintovima otprilike. Imam na SONGBOOK sve ritmove podesene kako treba. Iz SONGBOOK ih prebacim u SET LIST i poredam kako treba. Ugasim i upalim sint i izgube se skoro svi iz SET LIST ali ih i dalje imam na SONGBOOK. Kako sacuvati SET LIST da mi ostane nakon restarta sinta? Za sada sam kopirao SONGBOOK na hard disk pa ucitam svaki put.

accordst 04.06.2019 16:28

Evo ovako kolega Siniša,mislim da sam sada shvatio šta te muči,bar se nadam:)Znači npr. promjenio si sempl bas gitare ,a prethodno si taj ritam koristio u 50 pjesama u songbook-u i sada ti se ne da ponovo za svaku pjesmu posebno u songbooku memorirati tu promjenu.
Otiđeš u recording dotičnog ritma,a zatim preko tastera MENU otiđi na Style Element Track Control i tu promjeni boju bas git. i stavi koji želiš.S padajućeg izbornika ako odbereš Style Element=All preomjenist ćeš je u svim varijacijama,filovima itd.Spremiš ritam kao takav.Iziđeš iz recordinga i neka ti stoji uključena "kvačica" na "Original style sound".Ako si prije toga sve pjesme u songbook-u memorirao s kvačicom sada će ti kad pozoveš te pjesme iz songbook-a pozivati sa novom bas git. koju si promjenio kako sam prethodno opisao bez da išta popravljaš.Ja iz tog razloga uvjek u songbook prije spremanja provjerim da mi je" kvačica" oznčena.Nekad nakon nekog vremena npr. shvatim da mi je neki od ACC preglasan pa da ne moram za svaku pjesmu u songbooku koja je vezana na taj ritam ponovo ispravljati volumen od tog kanala odem u REC i smanjim expression na prethodno opisan način i onda mi bude u svim pjesmama u songbook-u smanjen(naravno,koje su vezane na taj ritam)


baltik79 04.06.2019 16:38

Hvala na pomoci. Meni je bio problem sto nakog svakog restarta sinta izgubim ritmove u SET LIST. U sustini treba samo kliknuti na WRITE u donjen desnom uglu dok si u SET LIST i na taj nacin se u stvari memorise zadnja promjena na sintu i ostaje i pri sljedecem palenju sinta. Procitao sam tvoj tekst i naucio jos ponesto. Jos jednom hvala druze 🍻.

accordst 04.06.2019 16:43

songbook
 
Za kolegu baltika79,pokušat ću odgovoriti.
Ja još koristim pa3x,pa pretpostavljam da je ono što se na pa4x zove SET list kod pa3x je custom list.Kada kod pa3x poredam pjesme u custom list onako kako mi to odgovara potrebno je da se memoriraju tj. upamte ,a to znači da pritisneš"write" i nakon toga imaš opciju Rename/Overwrite ili New list pa odbereš šta želiš i to je to.Pretpostavljam da bi trebalo tako i na pa4x uz uvjet da SET list na pa4x predstavlja isto što i Custom list na pa3x.
Dodato:
Ovo su koraci:

1.Izabereš ritam na kojem radiš
2.Pritisneš RECORDING pa OK(imaj u vidu da si nakon toga u prvoj varijaciji

3.Pritisni MENU
4.Pritisni-Style Element Track Controls(prvi red treća kućica)
5.U prvom redu idi na ikonu npr. bas gitare klik na nju i izaberi drugu koju želiš
6. Pritisni EXIT

7.Sad idi na padajući izbornik(gornji desni kut)
8.S njega izaberi -"copy sounds"
9.Ako želiš da ti ta bas git svira u svim varijacijama,fillovima itd. nek ti ostane"All" u protivnom s padajućeg gdje se nalazi ALL izaberi ono šta želiš
10. Pritisni OK,a zatim Yes
11.Pritisni EXIT(vraća te u RECORDING)
12.S padajućeg izabereš Write Style potvrdiš sa OK
To bi bilo to

Samo izgleda na prvu puno koraka al u praksi to je 10sec.
NAPOMENA:Drugi način

Nakon koraka 3.MENU može se izabrati VAR 2 (ili bilo šta drugo ,samo je pritisneš kao u živoj svirci) i obrati pažnju da se u prvom redu (crvene boje) mijenja tj. pokazuje u kojoj si varijaciji ili fill-u itd. Samo promjeniš boju klikom na ikonicu instrumenta koji želiš.To nam omogućava da u različitim varijacijama imamo na istoj traci različite zvukove i expression tj. jačinu također mjenjamo na isti način ako želimo.Da bi se u svirci mjenjale boje po trakama kako sam prethodno objasnio potrebno je da bude uključena (tačkica ili kvačica kako god je nazivamo) uz Original Style Sounds kod ritma.
Dodato:
Nije za tebe baltik:-O Siniša pitao al neka vide i ostali koga zanima...tome i služi forum

baltik79 05.06.2019 20:34

Za ACCORDA...
pod brojem 4 na PA4 je procedura ovakva:
4. Pritisni- Element Trk Controls(prvi red prva kućica).


Trenutno vrijeme na Forumu 20:18

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org