YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Kutak za harmonikaše (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=30)
-   -   Harmonika busi majice (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=14800)

Dell 18.08.2010 18:22

Harmonika busi majice
 
Imam taj problem, naime kad sviram u svatovima i skinem harmoniku sa sebe na dnu majice mi se pojavi nekih desetak rupica, poderao sam nekih 5-6 majica i jednu kosulju tako, sviram na hohner atlantiv IV, zna li neko od cega mi je to i kako da zastitim odjecu od toga?

mykeli 18.08.2010 19:28

Postoje tanki jastucici koji su pravljeni specijano za harmonike, a mozes i sam da ga napravis!!!

Beethoven 18.08.2010 19:34

Od "klinova" ili kopchi od kaisa, nema druge... Pretpostavljam da ti je meh ok...

Kod majstora ili sam prikucaj klinove a kopche zastiti necim... Ili stavi kvalitetnije kaiseve...

Pozzz

kreso 18.08.2010 20:15

Provjeri one metalne držaće mjeha (L kutnjak) na dnu. Ako ti je koji olabavio onda ti čopa maju i dere jer je taj limić oštar. I sad ako su 3-4 već oštečena tj da su se lagano odljepila s mjeha znaš uzrok. Remen teško može da s iglom zadere majcu, a kako ti je i mykelli reko daj napraviti kožni jastučić za poleđinu harmonike i rješio si problem. Mislim da te neče izači skuplje od 50-tak € za kvalitetni jastučić.
No svakako provjeri metalne kutnjake na mjehu.

shtimerserviser 18.08.2010 20:42

Koliko ja znam harmonika muje nova.Metni jastuce, ali nisam ljubimac koznog-skaj, vise cedaga znoji i nece da upija znoj.Standardno jastuce moze dase opere.

Dell 18.08.2010 20:59

imam jastuce, ali ne pomaze, pogledacu te klinove i one limene dijelove kod mijeha, hvala vam ;) ako jos neko zna od cega bi moglo bit neka javi ;)

Boban010 18.08.2010 21:54

"Profi" jastuce da tako kazemo mora da zaklanja ceo meh i jos nekih par centimetara vise(kad je harmonika sklopljena) i takodje mora da bude dovoljno veliko da prekriva sve klinove koji drze meh.Moze da se desi da vremenom klin protrlja sundjer u jastucetu i na taj nacin dospe do odece,dakle vazna je i debljina jastuceta.
Mada na takve "sitnice" moras da se naviknes,stradaju kosulje,majice pa i pantalone ako drzis harmoniku na kolenu.:lol:

milanceshow 18.08.2010 21:55

Sve sto su ti naveli je tacno.Mozda nemas dobro jastuce ,to jest nije dobre velicne.
Ili kupi kvalitetniju majcu!

Dell 18.08.2010 22:05

mozda da obucem ovu yu-midi pa da vidimo hoce li da je odere :lol:

nesaband 18.08.2010 22:16

probaj ovako

Da mi ne lupamo glavu.kad si kuci,sam,uzmi harmoniku i stavi je na sebe,ali bez majice.

Pravi pokrete kao kad si na svirci i osetices na kozi najbolje gde ce da te bocka.

tako ces najlakse da nadjes deo na harmonici odakle dolazi to bockanje ili sta vec.
ovako ces samo da nagadjas i da cepas majice.

Mozda sam malo surov ali ne zezam te nego stvarno hocu da ti pomognem da sto brze otkrijes koji deo harmonike ti cepa majicu.


Trenutno vrijeme na Forumu 17:21

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org