YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg pa50 <<ERROR READING BOOTSYS>> (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=26413)

eldin18 08.12.2013 20:36

Korg pa50 <<ERROR READING BOOTSYS>>
 
Pozdrav

Kod prijatelja sam pokusavo da ucitam neki set na pa50,nije moglo da ucita komplet set kako treba i kada sam ucitao poslije njegov ,nije htjela da radi,jednostavno poludila.

Poslije sam pokusao da instaliram ponovo OS,drzo sam FADE IN/OUT da sve izbrise i da ponovo instaliram novi os. Sada na displeju samo pise kad krene da ga ucitava ...

ERROR READING BOOTSYS i dalje ne ide,ne moze se klavijatura upaliti,jer trazi da se instalira os,a ne moze. Do disketa nije,nove su i pokusao sam sa par razlicitih,al ne moze da prepozna os. Sve je uredno raspakovano jer nije mi prvi put da to radim i znam kako ide.

Da li neko zna u cemu je problem?

zeljko_mo 08.12.2013 22:36

ako nije do diskete, probaj drugi OS... ili jel ti Floppy reader uredu?

eldin18 08.12.2013 22:54

Ne mogu da nadjem nigdje starije verzije od 1.04 za pa50 na netu

acakasper 08.12.2013 23:47

pa sta ce ti starija verzija,ubaci noviju verziju OS-a.

eldin18 09.12.2013 01:20

Citat:

Originalno postovano od acakasper (Post 260082)
pa sta ce ti starija verzija,ubaci noviju verziju OS-a.


problem je druze sto ne moze,pa da probam stariju,da vidim hocel proć. Procitaj sta sam napiso u pitanju...

rale 10.12.2013 01:17

Citat:

Originalno postovano od eldin18 (Post 260074)


...Poslije sam pokusao da instaliram ponovo OS,drzo sam FADE IN/OUT da sve izbrise i da ponovo instaliram novi os. Sada na displeju samo pise kad krene da ga ucitava ...

ERROR READING BOOTSYS i dalje ne ide,ne moze se klavijatura upaliti,jer trazi da se instalira os,a ne moze....





Iz ovoga vidim da uopste nisi uradio MASTER RESET klavijature, jer da si to uradio, dobio bi poruku na ekranu "No OS present" , tj. ne bi bilo uopste OS niti resursa u klavijaturi.


************************************************** ********

PROBAJ TACNO OVAKO:

1.Spremi flopy sa OS, iskljuci sint, ubaci flopy sa OS, ukljuci sint.Kada ti bude trazio da pritisnes ENTER, ti pritisni FADE IN/OUT i zadrzi nekoliko sekundi. Dobices tzv. FACTORY RESET SINTA tj.NECES IMATI ni jednog fabrickog zvuka, demo midi songova,niti stajlova!!!TO JE TO!
Resio si tvoj problem, tj.otklonio si gresku u sistemu.

************************************************** ******


2.Da bi ponovo vratio sve originalne fabricke boje,ritmove i demo songove snimi na pet flopija original backup stanja (ako ih nemas, skini sa Korgovog sajta).

3.Ukljuci sint i ubaci flopi broj jedan u disk jedinicu zatim pogledaj u knjizi postupak za RELOAD FACTORY DATA.
Ovo ti se nalazi u DISK - UTILITIES1 - RESTORE DATA
Pokreni ovu funkciju i sint ce ti sam traziti backup flopije po redosledu kako treba.

************************************************** ********

P.S.

Ako posle postupka pod brojem 1 ne dobijes poruku, posle ponovnog ukljucenja; "No OS present" , tj. ne bude ti skroz "prazna" klavijatura bez OS-a, ne gine odlazak u servis i ne pomaze tu ni jedan stariji OS sigurno, jer verovatno je problem sa FD jedinicom, koja nije mogla da boot-uje OS sa diskete (pretpostavka)!


Trenutno vrijeme na Forumu 15:36

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org