YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Harmonizeri (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=41)
-   -   Tc helicon voicelive touch 1 (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25989)

jmikulc5 23.05.2018 22:18

Citat:

Originalno postovano od Alen P (Post 301800)
Ne znam o kojoj se klavijaturi radi, ja sam kod Tyrosa u midi setupu ostavio samo 4.kanal za Lower, mislim da je po defaultu u Heliconu podeseno na 4.kanal ak se ne varam.

Jos citam o gotovim presetima, nek se ljudi mane kablova. Nebuloza teska. To tek skuzish kad sviras (pjevash) Moj lipi andjele npr.

Radi se o PSR-S770, ma nije isto s kablom i bez, recimo držiš acord F, pa pređeš u Dm dok vokal pjeva ton A, bekovi se u tom prelasku mijenjaju, a vokal ostaneš držati na A tonu...meni to fali bez midi kabla..

psr 25.04.2019 09:04

Pozdrav svima ja se resavam vec sto god i od svih mi se vocalista najvise svidja vl touch 2....ali to po onom sto sam procitao inace ja stvarno nista ne znam o tome. Krecar i ostali imaju digitech i kolko sam ja video tamo na njemu ima tastatura kao na klavijaturi pa npr stisnes C kad pevas je C i sve ide a ne znam kako je kod ovog modela. Sta me u stvari zanima..
.kad povezem preko klavijature i pustim midi fajl...pevam..dal on prati taj tonalitet koji izadje iz klavijature?
Kad pevam iz E da li moram da trazim E tercu ili samo stisnem npr harmony, ili sta vec pa ide prateci glas il dva i sta znace oni preseti koji se nude po oglasima za ovu spravu?

dmmacak 25.04.2019 09:47

Ja sam imao kratko kod mene na probu, nazalost, samo jedno poslepodne. Samo sam uspeo da probam neke presete koji su bili vec odradjeni u njemu. Zvuk je fenomenalan. A sto se tice ostalih stvari nisam isprobao ali mislim da sve to moze. Moj ti je savet da pitas ove sto prodaju presete sta sve moze, verujem da oni sve oko toga znaju.

Послато са SM-G930F уз помоћ Тапатока

psr 25.04.2019 19:02

Ja sviram ali po nekad i zapevam po nesto. Imam akg pilot (520) mikrofon ali ja pevam dosta duboko ili nisko..nekad U E il cak u D pa pretpostavljam da bi neki glas preko a pri tom vislji bio dobar dodatak ali stvarno ne znam dal mi treba terca il samo prateci il kako vec ide al nesto mi treba 😂😂

nokian 23.03.2020 10:14

Zdravo. Interesuje me da li jos imas ovaj vokalist? I koliko ga poznajes. Zapeo sam na jednoj stvari. Hvala na odgovoru, pozdrav.

sstipa 28.03.2020 23:13

nokian
Reci ste te muci?

nokian 10.09.2020 10:19

voicelive touch 1 problem
 
Imam jedan problem sa ovim vokalistom, pa bih volio ako mozete da mi pomognete. Naime, ja ga koristim bez instrumenta, znaci upisao sam njegove pratece vokale.E,sad prvi problem je sto ne mogu da promijenim nivo, jacinu pratecih vokala.Upisem recimo sve na -3, i cim promijenim harmoniju,postavke mi se vracaju na njegove tvornicke. Drugi problem je sto na donjoj terci ne mogu posebno da promijenim scale mod. Meni na donjoj terci odgovara scale mod M2.Ako to promijenim,automatski mi se promijeni scale mod na svim pratecim vokalima u M2. Unaprijed hvala na savjetima i pomoci. Pozdrav!!!!!


Trenutno vrijeme na Forumu 09:02

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org