YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Korg pa 500 songbook (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=22121)

tomo23 18.03.2012 00:02

Korg pa 500 songbook
 
Pokušavao sam u songbook sačuvati pjesme koje sviram ali nikako mi ne polazi za rukom. Znači zanima me dal mogu spremiti ime pjesme, tempo, ritam i boje koje koristim za određenu pjesmu i kako se to radi. Ako netko zna da mi malo opširnije objasni kako to radi. Hvala svima na pomoći. Pozdrav

milooskv 18.03.2012 16:55

Ovako: Izaberes ritam koji ti je potreban za pesmu i stavis tempo koji ti odgovara.Onda uzmes napravis boje koje ti odgovaraju i sacuvas ih na sts1,2,3,4.Kada napravis boje koje ti odgovaraju za tu pesmu stisnes dugme SONGBOOK.Kada ti se otvori songbook na dnu ekrana ces videti (book,book edit 1,book edit 2....) ti pritisni book edit 1.Kada ti se otvori videces na ekranu opciju "New Song" kliknes na to.Onda iznad toga videces "Write STS" i to stikliras i kada stikliras omogucice ti se jos 2 opcija pored toga i stikliras 2 pod imenom "All Current Style STS" . I kada sve to uradis na kraju ides na opciju "Write" napises ime pesme i OK.To ti je ceo postupak :) Ako koristis i PAD-ove samo izaberes PAD-ove koji ti odgovaraju i posle sve kao sto sam ti napisao.Pozdrav :)

amadeus1 20.03.2012 05:01

naj lakse ti je da otvoris na kompjuteru song book file i da ucitas preko njega i onda vratis u set

ima ti song book editor

isto tako sve ritmove sto imas na klavijaturi kad napravis set otvoris sa pal viewer upload cu staviti na sajt
i onda samo isprintaj da imas ritmove na papiru

kad to uradis samo sve namjesti na komp ......mozes cak i tekstove da stavis

joki94 17.04.2012 16:38

jel moze li neko a napravi pesna od sasa tmatic zeljo moja?>

harmonistak 15.03.2013 16:24

SongBook Korg pa 500
 
Kako sacuvati Transpose u songbook-u , ja podesim sve ...ali posle mi vraca transpose na 0 , iako sam prethodno sacuvao dajem primer na + 4 ...

zukae 15.03.2013 19:47

Odkljucaj master transpose lock u gkobalu.
Postovano sa mobilnog uređaja

sstipa 22.07.2013 14:34

Pozdrav svima
Dali neko moze da detaljnije objasni kako da ubacim text u song book u PA 500
i u kojem formatu se ubacuje text
Hvala

sale_band 22.07.2013 16:54

Mislim da je na Pa500 isti proces kao kod ostalih modela jer nisam imao pa500...

Prvo napravis na flash memoriji folder gde ces da cuvas tekstove u .txt formatu. Zatim, kad sredjujes songbook, tj. Pripremas odredjenu pesmu, imas dole na dnu ekrana polja sa oznakom book edit, ili edit 1, 2, i 3... Na zadnjoj toj strani imas polje gde oznacava koji teks fajl je odredjen za tu pesmu, a ako nema nista onda imas dugme "Browse" kojim otvaras lokaciju gde se nalazi odredjen tekst fajl, selktujes ga i onda sacuvas kompletnu postavku u soongbook listu.
Posle, kad god pozoves to "pesmu" iz songbooka, taj teks ce da ti bude automatski pozvan i nalazice se na tasteru "lyrics"

Ne zaboravi da se tekst moze sacuvati samo u songbooku ali ne i u ritmu (style-u)

sstipa 30.12.2014 14:01

Pozzz
Dali se moze tekst pesme povlaciti i pratiti kroz aranzersku svirku bez song book sredjivanja
Klavijatura Korg PA 500

mateo 30.12.2014 14:10

možeš složiti preko switch pedale da ti spušta tekst dole, drugi način neznam...


Trenutno vrijeme na Forumu 19:59

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org