YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   IT Sektor (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=23)
-   -   pomoc oko ukljucivanja safemode na laptopu (w8) (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=27514)

yamahapassion 14.09.2014 12:31

pomoc oko ukljucivanja safemode na laptopu (w8)
 
Evo mene ponovo sa problemom i to velikim. U pitanju je moj laptop koji je star oko mesec dana. Laptop je packard bell easy note le69kb. Usao mi je neki virus juce koji je moguce otkloniti samo iz safe.mode,.i ja brze bolje nadjem tutorijal kako uci u safe mode na win8, odradim to, laptop se restartuje i sada nece da se upali nikako... Krene onaj logo njegov, krene kao podizanje windowsa prvih 5 sekundi i samo se restartuje... Ita tako stalno... Jedino mogu uci u bios, drugo nista nema sanse da uradim. Probao sam i "safe mode disable" opciju u windowsu ali ne pomaze... Ima li bilo kakva sansa ili moram reinstalirati sistem? Voleo bi da mogu sacuvati ovaj sadasnji jel imam nekih setova koje sam dobioa nisam jos ni isprobao. Ako neko ima neku ideju molim da napise sta mi je ciniti.

casper 14.09.2014 12:37

Za početak u BIOS-u učitaj Defaultne postavke, pohrani (f10) i restartaj.

yamahapassion 14.09.2014 12:53

Casper u biosu sam sada postavio opciju "load setup defaults" , snimio na f10 i restartovao i opet isto... Da li si na to mislio?

casper 14.09.2014 13:03

Da, na to sam mislio.
Pokušaj tipkati f8 kod bootanja i ako uspiješ ući u Advanced konzolu, odaberi Repair your computer. Odaberi neku točku vraćanja od prije par dana.

yamahapassion 14.09.2014 13:22

Uspeo sam nekako uci u advanced mode, kod mene je moralo shift+f8. Namestio sam na raniji datum i sad cekam da vidim sta ce biti.

casper 14.09.2014 14:28

Dobro je, vidim da te nema pa mogu predpostaviti da je restore point (djelomično) rješio problem.
Neki tvrdokorni virusi koriste upravo restore point za da bi se "ugnijezdili" u komp. Zato ga prilikom čišćenja od te gamadi prvo treba isključiti.

Ako je komp sada "u upotrebi", preporučam dobar scan. Preporuka je Malwarebytes i boot scan s nekim od antivirusa. Avast ima tu opciju.

yamahapassion 14.09.2014 14:30

Hcala ti casper puno za pomoc, uspeo sam da vratim u normalu sve. Reci mi da li je norton security od neke pomoci za ove viruse posto sam njega dobio sa laptopom?

casper 14.09.2014 14:36

Ovisi što ti je "uletilo". Ponekad su antivirusi nemoćni. Ako znaš kako se zove "uljez", progooglaj da vidiš kako ga se riješiti.

Za početak proskeniraj s Malwarebytes, imaš besplatnu verziju. Nadogradi Nortona i probaj pronaći opciju da skenira komp nakon što ga restartaš. Opcija se obično zove Boot scan ili tako nekako.

yamahapassion 14.09.2014 15:36

Hvala na savetima, uradicu bas kako si rekao, da mi se ne desi ponovo ista stvar


Trenutno vrijeme na Forumu 21:45

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org