YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Korg (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=12)
-   -   Dirke Pa1XPro (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=19851)

skoricnik 31.08.2011 20:15

Dirke Pa1XPro
 
Drugari, davnih dana sam "radio" na Pa1XPro (neka 2 dana), i sad sam u dilemi, kakve on dirke ima u odnosu na Pa2XPro? Znam samo da su teze u odnosu na Pa1X, a da li su teze i od Pa2, to vec nisam siguran. Moze li neko ko je imao ili ima obe klavijature da mi pomogne?

Pozdrav

Minicevac 31.08.2011 20:20

Ja druze imam pa1x pro i kad sam ga uzeo prvih 2-3 dana mi je bilo malo teze za sviranje jer sam presao sa pa 80 a sad sam bas navikao na njegove dirke i kad predjem da sviram na pa800,pa80,60,50 kao da sam presao da sviram na neke decije igracke,totalno razocaran!Ja mislim da su 90% iste dirke ali eto javice se jos neko ko je imao obe klavijature pa ce nam reci;)

nikadvisekorg 31.08.2011 20:47

Običan pa1x ima bolje dirke, pa1xpro ima malo teže, znaju da budu nezgodne ako sviraš neke virtuozne stvari... mada meni je najteže bilo kad treba da sviram kola, e tad me ubije u pojam a ovako je ok. A naravno ima i opcija da se spuste dirke i onda tek dođe dobra dirka do izražaja koliko su dobre. E sad sve zavisi od stila svirke, muzike koju sviraš i ličnog ukusa.... tako da o ukusima ne vredi raspravljati, najbolje da sam probaš, jer nekome su i one na pa50 odlične.....

aleksandar031 31.08.2011 20:54

Nidzo pa1xpro ima tezu dirku u odnosu na pa2xpro,meni ne smeta to,navikao sam,svirao sam skoro pa1xpro,sad imam pa2,i skroz sam navikao. a inace pa1x ima mnogo brzu dirku od pa1xpro.
sve je to individualna stvar,neko navinke i odgovara mu,nekom ne valja.

Minicevac 31.08.2011 21:05

Ne bih se slozio da pa1x ima bolju dirku od pa1x pro,pre ce biti da je na pa1x samo brza za sviranje jer je i kraca i laksa ali meni je to zanemarljivo sad jer sam se navikao,sve sto odsviram na obican pa1x mogu i na pro...Mozda nekad i spustim dirke i bice jos bolje;)

skoricnik 31.08.2011 21:05

Toga sam se bojao, teza dirka u odnosu na PA2.

Burli 31.08.2011 21:06

Pa1Xpro u odnosu na Pa2 ima težu dirku!

skoricnik 31.08.2011 21:54

Ima li nacina za neko "olaksavanje" dirke, ili mozda podbacivanje necega pod dirku radi smanjenja hoda? Ne uzima mi se Pa1X, veci je, a i tezi 2 kile, a nemam nista drugo u tom cenovnom rangu.

Minicevac 01.09.2011 01:09

Uzmi pa1x pro i ne sekiraj se nista;)Dirkama moze da se spusti hod tako sto se postavlja filc i one su u startu sve kompletno nize i samm tim im je kraci hod,nadam se da me razumes.Pa1x pro je u prednosti od pa1x po samom kvalitetu izrade kucista pa i dirki mogu slobodno da kazem da je plastika dosta kvalitetnija,laksi je za 2-3kg sto nije malo uopste i ako mu stavis drvne stranice kao sto sam ja uradio smanjujes i jos boljes zasticujes klavijaturu za cak 10cm i ima jos mocniji izgled i time dobijas duzinu od 125cm x 36.6cm x 13.6cm(pa1x 112cm x 42.8cm x 18.9cm)Iskreno za te pare bolja klavijatura ne postoji;)

nikadvisekorg 01.09.2011 01:42

ja sam kratio pa1xpro i bio je 123cm dugačak... a što se tiče skraćivanja hoda dirki, to možeš i sam da odradiš uopšte nije teško, ja sam odradio uz pomoć tutoriala sa ovog foruma, a i olakšavajuća okolnost je što se pa1xpro otvara kao knjiga, tako da to skraćuje i olakšava samu proceduru... parče gume, skalpel, lepak i dobra volja su sve što ti je potrebno. I naravno jedna limenka piva, ali ona duža, da je podmetneš da se ne sklopi klavijatura, a po završenom poslu i da se osvežiš.


Trenutno vrijeme na Forumu 04:04

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org