YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum

YU-MIDI Muzički Portal - Muzičarski forum (http://www.yu-midi.org/forum/index.php)
-   Muzički Software (http://www.yu-midi.org/forum/forumdisplay.php?f=20)
-   -   Rompler za Live (http://www.yu-midi.org/forum/showthread.php?t=25173)

hammers 10.04.2013 18:07

Rompler za Live
 
Koji rompler da koristim za Live na laptop-u? Konfiguracija nije neka: Intel 1.6 GHz dualcore (x86), 2 GB RAM, 160 GB HDD, Windows 7, zvucna integrisana koja ce biti zamenjena nekom USB kartom. Dakle, zahtevi mi nisu veliki, 30-40 osnovnih boja za pratnju (klaviri,strings,brassevi,el.klaviri,pads itd), buduci da u bendu sviram bass i pratnju (znaci ne solo) na Yamahi EX7. Na Yamahi sviram samo bass (objasnicu zasto, mada nije bitno) pa mi treba jedan rompler (Hypersonic 2 ?) koji bi mi zadovoljio te potrebe. Znaci ne semplovi, ne 100 GB materijala, ne nista na laptopu osim tog romplera. I da, bitno mi je da mogu da koristim program change naredbe na laptopu na brojcaniku. Ovde najvise ocekujem pomoc od Tranzita, coveka zbog cijeg dela i posecujem ovaj forum u zadnje vreme. :)
Postovano sa mobilnog uređaja

tranzit 10.04.2013 18:30

Vec si i sam odgovorio: Hypersonic 2 i nista vise. Ispunjava sve tvoje uslove i zelje.

hammers 10.04.2013 18:42

A program change na brojcaniku funkcionise ili mora preko neceg drugog? Nisam ga jos kupio :), pa ne mogu da testiram.
Postovano sa mobilnog uređaja

tranzit 11.04.2013 01:13

Ako mislis na "brojcanik" na tvojoj Yamahi EX7, naravno da funkcionise i to isto onako kako mijenja interne sounde, s tim sto se Bank i Program Change naredbe Koje dolaze sa EX7, malo rutirati i prilagoditi soundima na Hypersonicu 3.

Akordeonista 11.04.2013 01:17

A gde naci Hypersonic 2 za Win7, koliko vidim nema ga da se kupi a ne znam da postoji "narodna" varijanta za Win7... ili gresim? Ako je ovo drugo, molio bih nekoga da me "uputi" malo ka...:)

tranzit 11.04.2013 01:55

E tu informaciju neces moci dobiti od mene. Zakleti sam protivnik piraterije, to je za meine kao Dogma. Valjda sto sam i sam proizvodjac muzickog softvera.. sta li. Hypersonic 2 fenomenalno funkcionise na Win 7 i 8 a vjerovatno ce i na Win 9 ako ga uskoro bude. I u Trans Audio masinama je on, radi svog izuzetno kvalitetnog sounda, jedan od synthija (doduse ne toliko bitnih) koji sacinjavaju kompleksni Sound Engine ovih sistema.

U sustini kompletan muzicki softver se moze "natjerati" da besprijekorno funkcionise na Win 7 i 8 (32 i 64 Bita) i to daleko, daleko bolje i stabilnije (u stvari 100% stabilno), nego na Win XP iako je mozda i pisan za XP.

Akordeonista 11.04.2013 02:27

Pa dobro ali kako instalirate HS2 u Trans Audio masine ako ga nema za prodaju?:)

tranzit 11.04.2013 02:33

Vrlo lako, imam Dealer & Developer licencu za posljednji update koji je uopste izisao, prije prestanka proizvodnje s tim da mogu iskljucivo koristiti Hypersonic 2 u audio sistemima koje radim ali bez prava na prodaju i zaradu od samog softvera.

hammers 11.04.2013 08:29

Nisam mislio na brojcanik na Yamahi,to znam da funkcionise. Mislio sam na numeric keypad na laptopu,nisam se precizno izrazio.:-) Necu koristiti Yamahu vec master klavijaturu. Video sam da to moze da radi JACK keyboard, to je ustvari ono sto meni i treba, ali ne vidim da ima podrsku za Win.:-\ Ne trazim i ja valjda previse..:-)
Postovano sa mobilnog uređaja

tranzit 11.04.2013 11:41

Ne trazis previse, postoji mogucnost da se na Hypersonic 2 salju midi komande putem PC tastature. Budi bez brige, to je najmanji problem.


Trenutno vrijeme na Forumu 03:14

Forum Yu-Midi.org pokreće vBulletin 3.8.1 (Deutsch)
Copyright ©2005 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd. .
Prava zaštićena od strane www.yu-midi.org